Krzysiek Borek23.03.2016
W tegoroczne wakacje pojawią się nowe MacBooki Pro

DigiTimes nie należy do rzetelnych informatorów, biorąc pod uwagę tematykę produktów z nadgryzionym jabłuszkiem, ale ich ostatni raport napawa optymizmem.

W tegoroczne wakacje (lipiec) mają pojawić się nowe MacBooki z wyświetlaczami 13,3 i 15,6 – cala, a ich prezentacja odbędzie się na tegorocznym WWDC, choć dotyczy to jedynie modeli Pro.

Jedna z linii laptopów Apple na pewno pojawi się z procesorami z serii Skylake, których główną domeną jest energooszczędność, pozwalająca na zastosowanie cieńszej konstrukcji w nadchodzącym sprzęcie. Podobne informacje pojawiły się rok temu za pośrednictwem Economic Daily, mówiły one o podobnej dacie prezentacji nowego sprzętu. Łącząc oba raporty w całość, wydaje mi się, że to dość logiczne zagranie ze strony potentata z Cupertino, wreszcie modele Pro będą tak samo cienkie (konstrukcyjnie), jak Air. Poza tym DigiTimes donosi, że nowy Pro będzie nawet cieńszy.

The two new MacBooks share a design similar to the existing 12-inch MacBook, but thinner than existing MacBook Air.

Obecnie nie wiemy nic o kolejnych modelach Air i wydaje mi się, że to ich koniec, mamy przecież 12” MacBooka Retina i iPada Pro, które mogą zastąpić ten model, ale czas pokaże, jak rozwinie się sytuacja.

Poniedziałkowa konferencja nie mówiła nic o nadchodzących MacBookach, ale Apple ma jeszcze sporo czasu na wykreowanie zainteresowania nowym sprzętem. Według DigiTimes sprzedaż MacBooków wzrośnie, pomimo niskiego zainteresowania urządzeniami tego typu.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • edziu

  Póki nie ma nic konkretnego nie róbcie targowisko z produktów Apple.Wiadomo, ze promujecie produkty Apple,ale trochę rozsądku, a nie bazaru !

  • Bart

   ja tam mysle iz ten portal jest NASTAWIONY na news z produktami Apple a nie jakies promocje.
   Co wiecej – mi sie wydaje iz autor jest zwolennikiem produktow Android ;)

   Zatem…… bazar?

 • Bart

  Z jednej strony – gites – energooszczednosc – ciensze itp. ale…… KURDE – przedpotopory MacBook Pro z 2012 jest TAK SAMO szybki jak ten z 2015?!?!?!

  Kit ze jest cienszy i bardziej energooszczedny – temu do niedawna nie moglem tego pojac dlaczego wlasnie ten z 2012 (uzywany) kosztuje prawie tyle ten z 2015 (tez uzywany)