Krzysiek Borek16.07.2015
Watchdog – aplikacje w wielozadaniowości działają w tle

Mam dobrą wiadomość dla użytkowników i fanów rozszerzenia Backgrounder. Watchdog to nowe rozszerzenie, działające w ten sam sposób. Rozszerzenie wprowadza działanie każdej aplikacji w tle tak, jak na Androidzie.

Zrzut ekranu 2015-07-16 o 09.15.06

Zastanawiacie się, jak działa? Po wyjściu z aplikacji przez jakiś czas ta nadal działa w tle określoną ilość czasu (w zależności od aplikacji). Oznacza to zatrzymanie wszystkich operacji w aplikacji do czasu jej ponownego uruchomienia. Dodatkowo niektóre z nich mogą działać w tle cały czas, nawet jeżeli wcześniej ich nie uruchomiliśmy. Zrobimy to, wywołując interfejs wielozadaniowości i stukając na ikonę wybranej aplikacji, po wybraniu obok ikony zauważymy pomarańczową kropkę, która pokazuje, że program zaczął działać w tle. Wyłączenie działania w tle wygląda analogicznie jak uruchomienie.

Działanie aplikacji w tle na pewno odbije się negatywnie na żywotności baterii waszego iPhone‚e, ponieważ będzie to wyglądało, jakby każda działała cały czas od pierwszego uruchomienia. Watchdog będzie przydatny podczas wysyłania zdjęć do Zdjęć Google, aplikacja musi być cały czas włączona, aby ukończyć proces ich wysyłania. Drugą zaletą rozszerzenia jest uruchomienie aplikacji po ponownym uruchomieniu sprzętu lub respringu, wyłączyć to możemy w interfejsie wielozadaniowości.

Obecnie prowadzone są beta testy Watchdoga, a możecie go pobrać, dodając to źródło – http://allankerr.github.io/repo/. Po dodaniu wystarczy wyszukać rozszerzenie i je pobrać. Jest ono kompatybilne z iPadem i iPhone’m.

Rozszerzenie ma potencjał, co pokazuje nie tylko przykład przeze mnie omówiony, jest wiele innych procesów, podczas których Watchdog okaże się przydatny. Zamierzacie go sprawdzić?

Źródło: http://www.iphonehacks.com/2015/07/watchdog-brings-multitasking-to-jailbroken-iphone.html
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek