Krzysiek Borek19.12.2014
Wczesna wersja „Lizaka” dostępna dla Galaxy Note 3

Tydzień temu jeden z użytkowników Samsunga Galaxy Note 3 miał możliwość aktualizacji oprogramowania do wersji 5.0 Lollipop. Prawdopodobnie był to błąd ze strony producenta, że najnowsza wersja Androida dla phabletu z serii Note wyciekła wcześniej.

Sytuacja miała miejsce w Wietnamie, co najważniejsze osoba, która zaktualizowała phablet postanowiła udostępnić najnowszą wersję systemu operacyjnego Google w sieci. Niestety, Android współpracuje jedynie z modelem wyposażonym w procesor Exynos (model N900), na dodatek aby zaktualizować Note 3 należy opanować program ODIN.

Dzięki aktualizacji użytkownicy mogą wcześniej sprawdzić działanie oprogramowania. Jednakże to nadal wersja testowa, więc tu i ówdzie pojawią się problemy. Przynajmniej można sprawdzić Material Design i resztę nowych funkcji. Wczesna wersja rozwojowa przeznaczona dla Galaxy Note 3 została pokazana we wrześniu, ale nie można było jej pobrać.

Note3_lollipop

Oficjalnie „Lizak” dostępny jest tylko i wyłącznie dla Galaxy S5, który otrzymał aktualizację nawet w naszym kraju. Reszta urządzeń Samsunga otrzyma aktualizacje na początku przyszłego roku. Jeżeli macie odpowiednie urządzenie i jesteście ciekawi działania „Lizaka” na phablecie, zapraszam na XDA do odpowiedniego wątku – developers.com.

Źródło: androidbeat.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek