Krzysiek Borek13.04.2017
We Włoszech rozpoczęto pierwsze kursy programowania w Swift dla Androida

Pierwsza szkoła we Włoszech odpowiedzialna za naukę programistów rozpoczęła właśnie kursy programowania Swift dla Androida.

Najnowszy język programowania Apple z dnia na dzień zyskuje nowych zwolenników i obecnie jest w pierwszej 10 najpopularniejszych języków programowania.

Uniwersytet Swift w Reggio Emilia, jako pierwszy na świecie wprowadził IDE, a nie konwerter pozwalający na programowanie w Swift, a nie Java za pomocą standardowego SDK Androida.

By attending this course you will learn how to program apps for Android devices via the Android SDK but written in the Swift language. Thanks to this innovative course, students can easily port iOS projects to Android and/or develop a multi-platform app without using a middleware. This course is suitable for those who are already programmers in Swift, Java, C #, Objective-C and other programming languages. Topics are updated to the latest version of Android SDK.

Swift został wprowadzony przez Apple w 2014 roku, aby zastąpić Objective -C i jest od niego łatwiejszy do przyswojenia. Warto nadmienić, że Swift wspiera IBM i aplikacje takie jak Lyft, Pixelmator i Vimeo. Od momentu wprowadzenia zyskuje popularność i znajduje się w pierwszej 10 indeksu Tiobe, zrzeszającym najpopularniejsze języki programowania.

Ostatnio Apple zaczęło promować Swift, jako idealny język programowania dla dzieci, a rezultatem ich promocji jest dostępna na iPadzie aplikacja Swift Playgrounds. Dedykowana aplikacja pokazuje, jak powinno używać się języka programowania. Ponadto nie zapomniano o aktualizacjach Swift, a Apple 27 marca wydało wersję 3.1.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek