Krzysiek Borek27.01.2016
Wersja rozwojowa Forecast dostępna w Cydii

Forecast jest jednym z najpopularniejszych rozszerzeń dla iOS pokazujących panujące warunki atmosferyczne danego dnia. Autor pokusił się ostatnio o wydanie wersji rozwojowej, która jest kompatybilna z iOS 9, ale to nie jedyne zmiany.

Wszystkie informacje pojawiają się na ekranie blokady, zawierają one temperaturę (obecną, maksymalną i minimalną). Poza tym, przesuwając ekran w lewo, zyskujemy dostęp do prognozy pogody dla danego dnia lub tygodnia z uwzględnieniem temperatury i opadów deszczu.

forecast-1

Warto nadmienić, że tapety na ekranie blokady są wtedy animowane i odzwierciedlają panujące warunki atmosferyczne. Jeżeli pada deszcz, to na wyświetlaczu ujrzymy spadające krople deszczu.

Reszta zmian to:

  • [iOS 9] Fixed a bug where Forecast would cause SpringBoard to crash on iOS 9
  • [iOS 9] Fixed a bug where Forecast’s weather wallpaper would not function on iOS 9
  • [iOS 9] Fixed a bug where Forecast would not be able to locate weather UI resources on iOS 9
  • [iOS 7+] Fixed a bug where Forecast would break some hooked system methods
  • [iOS 8+] Add some code to work around iOS 8’s FDE policies causing Forecast to be unable to acquire the user’s preferred city immediately after a reboot before FDE decryption is performed
  • [iOS 8+] Added the ability to cache the user’s preferred city to the local plist in order to work around the fact that iOS 8+ FDE causes weather preference data to become unavailable
  • [iOS 7+] Fixed a bug where Forecast would kill SpringBoard instead of backboardd
  • [iOS 7+] Added ColorFlow 2 support

Obecnie jest to wersja rozwojowa, więc pojawi się jedynie użytkownikom, którzy pobrali wcześniejsze wersje wtyczki. Jeżeli ktoś rzeczywiście ma poprzednie wersje to wystarczy dodać źródło – http://apt.dba-tech.net/beta/, aby pobrać wersję testową.

IMG_1492

Jeszcze jedno, w informacjach o rozszerzeniu pojawi się brak zgodności z iOS 9, możecie zignorować tę informację i zainstalować Forecast. Niestety, stabilna wersja nie została jeszcze zaktualizowana przez ModMyi i nie działa na iOS 9. Reszta użytkowników będzie mogła zainstalować/nabyć stabilną wersję po zakończeniu beta testów.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek