Krzysiek Borek17.09.2014
Whited00r 7 – opis funkcji

Whited00r 7 daje możliwość obcowania z wyglądem i funkcjonalnością iOS 7. Oprogramowanie przeznaczone jest głównie dla starszych urządzeń giganta z Cupertino. Imituje ono iOS 7 od podstaw. Urządzenia działają tak płynnie i sprawnie, jak na poprzednich wersjach oprogramowania Apple.

W tym artykule skupię się wyłącznie na opisaniu funkcji oprogramowania, a w kolejnym poprowadzę was za rączkę, podczas instalacji.

Powiadomienia

Po instalacji mamy dostęp do tych samych powiadomień, które znajdziemy w oficjalnej wersji iOS 7. Powiadomienia dostępne są również z ekranu blokady. Stukając na powiadomienie, uruchamiamy aplikację, z której ono pochodzi. System powiadomień działa również na pulpitach głównych urządzenia z whited00r 7.

Wiele sklepów do pobierania aplikacji

Whited00r zapewnia dostęp do Cydii, jak i oficjalnego App Store. Nowością jest tutaj sklep Time Machine, w którym pobierzemy aplikacje, które nie działają na starszych wersjach oprogramowania dla urządzeń mobilnych Apple.

Nowa, poprawiona aplikacja aparatu

Aplikacja aparatu wygląda tak samo, jak ta z iOS 7. Możemy przeglądać zdjęcia w trybie pełno ekranowym i wykonywać je poprzez naciśnięcie przycisku regulacji głośności. Dzięki poprawione aplikacji aparatu i Cycorder możemy nagrywać wysokiej, jakości materiały wideo. Nagrane materiały zostaną zapisane w rolce aparatu, możemy się nimi podzielić za pośrednictwem YouTube, MMS, czy wysłać, jako e-mail.

Wielozadaniowość

Starsze urządzenia Apple, dzięki temu oprogramowaniu zyskują opcję wielozadaniowości. Poprzez dwukrotne naciśnięcie przycisku Home pojawi się menu wielozadaniowości. Wygląda ono dokładnie tak samo, jak w iOS 7.

Centrum Sterowania

Ten aspekt oprogramowania jest bardzo przydatny w starszych urządzeniach Apple. Pozwala on na to samo, co w nowszych urządzeniach Apple. Wywołujemy je w taki sam sposób, jak w iOS 7.

Komendy głosowe

Teraz nawet na starszych urządzeniach giganta z Cupertino mamy dostęp do komend głosowych.

Ustawienia

Aplikacja ustawień pozwala Nam na wyłączenie Siri (Sara) i innych zasobożernych funkcji systemu operacyjnego. Mamy nawet dostęp do roota, więc możemy zmieniać wiele funkcji.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek