Krzysiek Borek09.06.2016
Więcej zmian w App Store

Reklamowanie własnych aplikacji i poprawki w subskrypcjach to nie jedyne zmiany zaplanowane dla App Store. Apple zamierza wprowadzić zmiany w nawigacji i wykrywaniu aplikacji dostępnych w mobilnym sklepie.

Jedną z zauważalnych zmian będzie brak zainstalowanych aplikacji w zakładce Polecanych aplikacji. Ponadto pojawi się możliwość udostępniania aplikacji na portalach społecznościowych za pomocą 3D Touch.

Skróty do udostępniania aplikacji (3D Touch)

iOS-9.3-3D-Touch-App-Store-Home-screen-shortcuts-iPhone-6s-screenshot-001

Obecnie udostępnianie aplikacji działa na zasadzie stuknięcia w odpowiednią ikonkę, która to umożliwia. Jednak Apple zdecydowało, że użytkownicy iPhone’a 6s/6s Plus będą mogli to zrobić dzięki menu kontekstowemu po przytrzymaniu palca na ikonie App Store. Wtedy będziemy mogli udać się od razu do wyszukiwarki, wykorzystania kodu do pobrania aplikacji/gry za darmo, aktualizacji wszystkich aplikacji/gier i wglądu w zakupione gry/aplikacje.

iOS-9.3-3D-Touch-App-Store-previews-iPhone-screenshot-001

Apple will now have a Share sheet when you 3D Touch on an app on your home screen that will allow you to share the app on social networks, or with your family and friends.

Zakładka z kategoriami

Obecnie w App Store brakuje zakładki z kategoriami i musimy stukać na przycisk Kategorie w lewym górnym rogu sklepu. Na ten moment dostępnych jest 5 zakładek, są to: Polecane, Najlepsze, Eksploruj, Kupione i Uaktualnienia.

App-Store-Feaetured-tab-teaser-001

Wydaje mi się, że Apple pozbędzie się Eksploruj, aby dodać Kategorie, choć z drugiej strony mogą zmienić wygląd dolnej belki, aby zmieścić kolejną część.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek