Krzysiek Borek16.08.2014
Większy wariant iPhone’a 6 będzie nazywał się iPhone 6L?

Apple ma zamiar wydać dwa warianty iPhone’a 6. Jeden ma posiadać wyświetlacz o przekątnej 4,7″, a drugi 5,5″.

Wraz z informacjami o pojemniejszej baterii tego drugiego pojawiły się zdjęcia przedniego panelu, jak i płyty głównej. Z raportu wynika, że wariant z wyświetlaczem o przekątnej 5,5″ może mieć nazwę iPhone 6L, choć nazwa ta nie przewija się na żadnym ze zdjęć. Choć jest jedna poszlaka w tym temacie.

Apple już wcześniej wydawało modele swoich urządzeń z literami, za przykład może posłużyć iPhone 5c ( c=kolor). Urządzenie to wykonane ma plecki z plastiku w różnych wersjach kolorystycznych. Kolejną literą w nazewnictwie modeli jest S. Zaznacza ona pomniejsze zmiany w modelach już dawno wydanych, zazwyczaj ulepszony jest aparat, czy procesor.

Wcześniej pojawiały się doniesienia, że większy wariant iPhone’a 6 będzie miał nazwę iPhone Air. Skoro większy model ma mieć literę w nazewnictwie modelu, co będzie z „mniejszym” wariantem? Czy będzie to tylko 6, czy tutaj także pojawi się litera?

Poniżej zdjęcia płyty głównej i przedniego panelu iPhone’a 6 z 5,5″ przekątną wyświetlacza.

1

2

Apple z początkiem września zaprezentuje iPhone’a 6. Jednakże model z 5,5″ wyświetlaczem pojawi się pod koniec roku lub na początku przyszłego.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek