Krzysiek Borek24.08.2016
Wielu użytkowników iPhone`a 6/6 Plus ma problemy z wyświetlaczami

Obydwa warianty iPhone’a 6 są już z nami prawie dwa lata, ale z tego powodu nie mamy dobrych informacji dla ich użytkowników. W tym momencie rośnie liczba urządzeń, które mają problemy z wyświetlaczami.

Niektóre z nich wyświetlają szary pasek na samej górze, a inne nie reagują na dotyk lub reagują z widocznym opóźnieniem. Do informacji dotarł serwis iFixit i wygląda na to, że to nie przelewki. Jason Wilmer (właściciel STS Telecom) powiedział, że w jego punkcie w ciągu tygodnia pojawia się sporo telefonów Apple z jednym z wymienionych problemów, a w Luizjanie pojawiło się 100 egzemplarzy każdego z wariantów, mających problem z reakcją na dotyk.

This issue is widespread enough that I feel like almost every iPhone 6/6+ has a touch of it (no pun intended) and are like ticking bombs just waiting to act up,” says Jason Villmer, owner of STS Telecom–a board repair shop in Missouri.

Wymiana wyświetlacza na nic się zda, ponieważ za problem odpowiedzialny jest sterownik dotyku znajdujący się na płycie głównej, a winowajcą problemu może być konstrukcja szóstek, która odbiła się głośnym echem na całym świecie (Bendgate).

In both the iPhone 6 and 6 Plus, the Touch IC chips connect to the logic board via an array of itty-bitty solder balls–„like a plate resting on marbles,” Jessa explains. Over time, as the phone flexes or twists slightly during normal use, those solder balls crack and start to lose contact with the board.

At first, there may be no defect at all. Later you might notice that the screen is sometimes unresponsive, but it is quick to come back with a hard reset,” Jessa explains. „As the crack deepens into a full separation of the chip-board bond, the periods of no touch function become more frequent.

W takim momencie należy wymienić telefon, płytę główną lub sterownik, który się na niej znajduje, ale wiedzcie, że z niektórymi operacjami pracownicy Apple sobie nie poradzą. Jeżeli problem się u kogoś pojawił, należy niezwłocznie wymienić telefon, jeżeli obowiązuje was jeszcze gwarancja. Jeśli gwarancja na wasze urządzenie przestała obowiązywać, musicie zanieść je do innego serwisu, który zajmie się wymaganą naprawą.

Obydwa warianty iPhone’a 6s nie są podatne na ten problem, ponieważ Apple wzmocniło konstrukcję i zmieniło pozycję umieszczenia sterownika dotyku.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Paweł

  Ja w iPhonie 6s plus mam problem ze zwiedzającym sie aparatem już 3 sztuka i dalej problem . A problem nie tylko ja mam bo od wielu osób słyszałem . Ale jakoś nikt o tym nie pisze 😀

  • Mariusz

   tak jest niestety, ja na kolejnych 6s plus->6s->6 splus->6s plus mam to samo, czyli 4 sztuki z tym samym dziadowskim zamrażanim obrazu po włączeniu aparatu.

 • obcy

  Zawsze mówiłem,że Apple po krótkim czasie zejdzie na psy.Ten czas się zbliża !!! Będąc w Filipinach kupiłem Samsunga z Tizen. Sprzęt choć póki nie doskonały,ale chodzi jak zegar Szwajcarski z możliwością nagrań rozmów w systemie. Co prawda nie ma na razie dużo aplikacji,ale jednak ma wszystko co dla smartfona i jestem przekonany,że po fuzji Intela i Nokii z Samsungiem który nastąpi jeszcze w roku, Apple się rozłoży, kiedy wuj Sam tylko zeruje na iOS-ach. Żerując na innych nie wprowadza jak Żydek żadnej technologii.

 • Danax

  Skoro ten sam problem dotyka wielu użytkowników to ewidentnie podpada pod wadę fabryczną, która istniała już w momencie kupowania urządzenia. W takim razie przysługuje nam z tego tytułu rękojmia 2 lata od daty zakupu. Trzeba to jedynie podeprzeć odpowiednim paragrafem.