Tomasz Kulesa12.02.2014
WiFi Partner Router Mobilny do iPada

Jeżeli kupiłeś jakiś sprzęt, który bez dostępu do internetu traci połowę swojej wartości powinieneś zainteresować się recenzowanym produktem. Mobilny Router 3G ułatwia nam zadanie w wielu sprawach.

Na samym początku podam wam prosty przykład; klient kupił iPada w wersji WiFi jednak po pół roku użytkowania stwierdził, że potrzebuje mieć wersję z modemem. Co powinienem mu doradzić – proszę wymienić swoje urządzenie na nowe ponieważ nie ma możliwości dołożenia teraz wejścia na kartę sim do Pańskiego sprzętu. Nie, po prostu może Pan kupić sobie mobilny router dzięki któremu będzie miał Pan dostęp do sieci praktycznie wszędzie wrzucając małą kostkę do torby.

IMG_0174

Przydatne funkcję i wiele możliwości

 • bezprzewodowy Router WiFi dla 20 jednoczesnych użytkowników (max transfer 150Mb/s),
 • przenośna ładowarka (Power Bank) smartphonów oraz innych urządzeń mobilnych,
 • bezprzewodowe przesyłanie danych z pamięci oraz dysków USB,
 • rozszerzenie zasięgu już działających sieci (WiFi Repeater)
 • połączenia dekoderów NC+ w Multiroom
 • zastąpienia karty WiFi w laptopie, telewizorze, komuterze, konsoli do gier, itp.

Teraz chciałbym opisać wam każdą funkcję zagłębiając się bardziej w możliwości tego małego sprytnego urządzenia.

Router

Wystarczy kupić kartę sim u dowolnego operatora bądź skorzystać.

Router działa z kartami większości operatorów komórkowych

Konfiguracja urządzenia odbywa się przeważnie automatycznie lecz jeśli nie będzie sam w stanie wyłapać ustawień operatora wystarczy połączyć się z wygenerowaną siecią i wpisać odpowiednie dane operatora.

Przy pierwszym uruchomieniu możemy podać nazwę dla naszej sieci oraz wybrać model zabezpieczenia. Oczywiście nikt nie chce udostępniać swojej sieci WiFi dla 20 innych osób siedzących obok, tak więc polecam to rozwiązanie. Sprzęt nie ma problemu z zasięgiempraktycznie tam gdzie miałem internet w iPhone router również widział sieć 3G.

Rozwiązanie bardzo wygodne, wrzucasz do torby włączasz i zapominasz o tym, że gdzieś może nie być dostępu do sieci WiFi. Przyznacie, że jest to swojego rodzaju wygoda.

IMG_0175

Lepsze rozwiązanie niż HotSpot ze smartfona

Router WiFi Partner wystarczy wam na 6 h użytkowania i 12 h spoczynku. Mówimy tutaj tylko i wyłącznie o funkcji routera mobilnego ponieważ o tej opcji teraz rozmawiamy. Generalnie wypuszczając sygnał z naszego telefonu tworząc hotspot osobisty okropnie drainujemy jego baterię. iPhone 5 przy ciągłym użytkowaniu internetu wytrzymał mi 4 godziny, co najgorsze telefon się rozładował i nie mogłem już z niego korzystać. Tutaj z pomocą przyszedł znowu mój mobilny router ale o tym później.

Funkcja HotSpota osobistego w szybkim tempie zabiera nam baterię…

Krótko i na temat: nie musimy używać naszego telefonu jako hotspota i zabierać z niego pokładów energii oraz możemy skorzystać z WiFi stworzonego również dla naszego smartfona.

Funkcja przenośnej baterii

To również ciekawa opcja dla ludzi, którzy bardzo dużo korzystają ze swoich telefonów. Mnie osobiście przy iPhone 5 bardzo brakuje tej energii ale nie wyobrażam sobie nosić telefonu w ceglanym Mophie Juice Pack. Dlatego też mam właśnie taki sprzęt, który pozwoli mi podładować mój telefon w warunkach ekstremalnych. Powiedzmy, że w danej chwili nie potrzebuję użytkować mojego Routera w celach wypuszczenia sygnału WiFi więc przełączam go w tryb „baterii”. Tak sam, sobie nazwałem ten tryb. Podpinam do niego mój kabel Lightning na USB i po prostu ładuje telefon. Jest to na prawdę bardzo przydatne rozwiązanie. Fakt, że router mam zawsze przy sobie przeważnie nawet o tym nie myśląc bo noszę go cały czas w torbie.

IMG_0180

Przesyłanie danych z dysków przenośnych

Tak opisuję wam teraz kolejną zaletę tego sprzętu, który nie kosztuję na prawdę wielkich pieniędzy. Wyobraźcie sobie, że mam dysk przenośny na którym znajdują się filmy. Chciałbym te filmy strumieniować sobię na iPada w celu oglądnięcia ich np. w samochodzie lub pociągu. Biorę więc swój dysk i podłączam go do routera łącząc się w tym samym czasie przez iPada ze stworzoną wcześniej siecią WiFi. Otwieram program VLC i wpisuje odpowiedni adres IP. Wuala! Mogę odtwarzać filmy, które znajdują się na moim dysku bez przejściówek i tego typu innych drogich rozwiązań. Oczywiście są specjalne dyski sieciowe od Segate albo innych firm ale;

 • Kosztują straszne pieniądze w porównaniu do zwyczajnych dysków.
 • Po co mam płacić za funkcję z której skorzystam sporadycznie a wystarczy mi w zupełności tradycyjny dysk twardy.

Nie koniecznie musi być to dysk przenośny powiedzmy, że mam przy sobie pendrive i chciałbym zaprezentować wam swoje zdjęcia. Nie ma najmniejszego problemu. Otwieram odpowiednią aplikację i gotowe.

WiFi Repeater – świetne rozwiązanie dla domu

W moim rodzinnym domu ze względu na rodzaj budowli i umieszczenie głównego routera zasięg na niższym piętrze jest bardzo słaby. Dlatego też, mogę w bardzo prosty sposób ustawić mój mobilny router jako tzw. repeater sygnału. Co mi to daję? Router łapie sygnał z mojego głównego źródła sieciowego i wypuszcza go dalej polepszając zasięg urządzeń znajdujących się w pobliżu. Jest to również bardzo przydatna funkcja myślę, że dla wielu osób będzie ona kolejnym argumentem do zakupu.

IMG_0179

Zastępuje kartę sieciową w laptopie, komputerze lub konsoli

Router możę również zastąpić nam kartę sieciową dla wielu urządzeń. Przykładowo starszy model Xbox 360 nie posiada wbudowanego WiFi, można dokupić sobię adapter kosztujący 99 zł lub można kupić sobie mobilny router i zrobić z niego kartę sieciową dla Xboxa.

Router może doskonale zastąpić kartę sieciową..

Sprawdzałem, na prawdę działa. To samo tyczy się dekoderów oraz telewizorów. Kilka chwil i nasze urządzenie działa jak należy.

Istnieje również możliwość połączenia dwóch routerów NC + w Multiroom.

Co otrzymujemy w zestawie

 • Mobilny Router 3G
 • Kabel USB do ładowania
 • Polską instrukcję
 • Pudełko
 • Dożywotnią pomoc techniczną
 • Dostęp do bazy wiedzy
 • Dostęp do aktualizacji

Bardzo dobry kontakt i pomoc ze strony producenta

Powiem wam szczerze, że ludzie zajmujący się firmą WiFi Partner bardzo poważnie podchodzą do swoich obowiązków.

Chciałbym żeby każda firma tak traktowała swojego klienta

Po zakupie routera i błyskawicznej wysyłce, nie zdziwcie się jak pare dni później zadzwoni wasz telefon a w słuchawce usłyszycie człowieka pytającego czy wszystko udało wam się skonfigurować lub czy macie jakiś problem z urządzeniem. W każdym wypadku ludzie udzielą wam odpowiedzi na wasze pytania lub podeślę maila z rozwiązaniem waszego problemu. Szybko, miło i przyjemnie.

Współpraca z systemami

Router współpracuję z wszystkimi najpopularniejszymi systemami:
– Android
– iOS
– Windows
– Linux
– Mac OS X

Podsumowanie

Na prawdę polecam wam bardzo serdecznie Router Mobilny WiFi Partner RM2400. Z wielką przyjemnością miałem okazję przetestować to urządzenie i przyznaję; czegoś takiego brakowało w mojej kolekcji gadżetów. Po prostu wstaję rano wrzucam go do torby, biorę mojego iPada Mini Retina w wersji WiFi i nie myślę o tym czy znajdę gdzieś zasięg czy nie. Cena sprzętu jak na jego możliwości jest śmiesznie niska i wynosi 188 zł. Jeżeli macie jakieś pytania związane ze sprzętem do zapraszam do komentarzy…

Jeżeli chcielibyście zakupić recenzowany produkt to zapraszam na stronę producenta.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Redaktor | Podcaster OneCast | Pracownik TiO.pl
@thometomasz