Krystian11.01.2014
Wirtualna rzeczywistość z iPhone

Dive jest pierwszym na świecie zestawem do rzeczywistości wirtualnej, który możemy mieć w domu w rozsądnej cenie. Urządzenie bardzo proste, składa się z obudowy, dwóch soczewek. Do tego potrzebujemy tego, co każdy z nas już ma – smartfona. Maksymalnie może on mieć jednak tylko 5″ i nie wszystkie modele są obsługiwane. Lista dostępna jest na stronie producenta.

Aby zatopić się w trójwymiarowym świecie, należy równo umieścić smartfona w urządzeniu, oraz ustawić odpowiednio soczewki.

dive_3

Teraz pozostaje już tylko uruchomienie specjalnych aplikacji przystosowanych do Dive. Znajdziemy je w AppStore i Google Play – nie są to może jeszcze porażające ilości, ale projekt jest jeszcze młody. Cały zestaw dopiero co wyszedł do sprzedaży, a otwarte api i pomoc developerom na pewno zaowocuje szybkim powstaniem coraz to lepszych trójwymiarowych produkcji. Niestety nie jestem w stanie ocenić jak działa urządzenie na podstawie filmów, jednak reakcja osób je używających jest bardzo pozytywna.

Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem zapraszam na stronę Dive, a całe urządzenie kosztuje 60€ razem z wysyłką do polski.

Źródło: durovis.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_