Krzysiek Borek30.12.2016
Wistron dołączy do podwykonawców nadchodzących modeli iPhone`a

Według Economic Daily Wistron będzie trzecim podwykonawcą nadchodzących modeli iPhone’a, więc dołączony do pracy z Pegatron i Foxconn. Wydaje mi się, że może mieć to związek z szerszą dostępnością urządzeń podczas premiery, co ma duże znaczenie dla Apple.

Do 2000 roku Wistron odpowiadał za produkcję sprzętu Acer, a potem zajęli się produkcją sprzętu mobilnego Apple. Pogłoski mówiły o produkcji iPhone`a 6, iPada i pierwszego urządzenia ubieralnego. Jednak prawda jest taka, że byli oni odpowiedzialni za produkcję iPhone’a 5c i SE (według oficjalnych informacji).

Być może to prawda, wtedy Wistron będzie miał swoje 5 minut, jako jednostka odpowiedzialna za produkcję flagowego modelu, a nie budżetówek pokroju 5c i SE. Nawet Touch Bar dostępny w najnowszych MacBookach Pro jest przez nich produkowany, ale do tej pory nie wiadomo ile sztuk rzeczywiście trafiło do nowego laptopa Amerykanów.

W przyszłym roku możemy ujrzeć 3 modele iPhone’a, dwa z nich będą należeć do serii S, a ostatni ma się od nich wyróżniać. Prawdopodobnie będzie to iPhone 8 wyposażony w zakrzywiony wyświetlacz OLED o przekątnej 5,1 lub 5,2”, niewidzialny czytnik linii papilarnych, bezprzewodowe ładowanie i szklaną obudowę.

Niestety, nie mam dobrych wiadomości dla zwolenników eSek, podobno mają one wyglądać tak samo, jak obecnie sprzedawane siódemki i nie zobaczymy w nich wyświetlaczy OLED i bezprzewodowego ładowania. Jednak z ostatecznym osądem najlepiej wstrzymać się do oficjalnej prezentacji sprzętu mobilnego Apple.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek