Krzysiek Borek16.02.2016
Wistron również będzie odpowiedzialny za produkcję iPhone`a 5se

Apple podobno wybrało Wistron, jako kolejnego podwykonawcę iPhone’a 5se, który ma zadebiutować 15 marca bieżącego roku. Spółka stara się zmniejszyć ryzyko zakłóceń w łańcuchu dostaw, opierając się na wielu pod wykonawcach.

Według raportu z DiGiTimes wychodzi na to, że Compal dostarcza elektronikę dla iPada mini, a Wistron zazwyczaj zajmuje się laminowaniem paneli dotykowych iPhone’a. Poza tym zlecono im również produkcję 4 – calowego iPhone’a w minimalnym nakładzie, ale w przyszłości zajmą się masową produkcją innych modeli słuchawek z Cupertino.

iP7

Produkcją iPhone’a 7 Plus tradycyjnie zajmie się Foxconn, ale Wistron również weźmie udział w przedsięwzięciu, chociaż w większości za produkcję odpowiedzialny będzie pierwszy pod wykonawca. Składaniem w całość mniejszego wariantu siódemki zajmie się Pegatron i Foxconn.

W Cupertino postanowiono, że dwóch dostawców zajmie się produkcją różnych wariantów iPhone’a 7, co pozwoli na szybsze dostarczenie ich na półki sklepowe, a zainteresowani sprzętem nie powinni mieć problemów podczas zakupu w regularnej sprzedaży i przedsprzedaży.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek