Krzysiek Borek08.08.2016
Wreszcie pojawiły się pewne informacje o iPhone`ach 7

Dziś rano Bloomberg opublikował informacje o nadchodzących modelach iPhone’a i wygląda na to, że obydwa będą podobne do szóstki, choć linie antenowe będą znajdować się w skrajnych punktach obudowy.

Aparat z dwoma obiektywami jest zarezerwowany dla 5,5 – calowego modelu, a jedną z nowości będzie przycisk odgrywający rolę czytnika linii papilarnych wyczuwający siłę nacisku. Ponadto standardowy port słuchawkowy pójdzie w zapomnienie.

Do tej pory było wiele spekulacji na temat aparatu z dwoma obiektywami, który znajdzie się w większym modelu. Ma on znacznie poprawić jakość zdjęć wykonywanych w niesprzyjających warunkach oświetleniowych i zwykłych (za dnia), a ponadto zdjęcia będą bardziej szczegółowe podczas przybliżania.

The dual cameras on the larger new iPhone will produce brighter photos with more detail, according to a person who has used a prototype version of the upcoming device. Both sensors, which each capture color differently, simultaneously take a picture, and the device produces a single, merged photograph, said the person.

The dual system sharpens photos taken in low-light environments, the person said. The combination of the merged photos from the two camera sensors also allows users to zoom while retaining more clarity, the person added.

W kwietniu bieżącego roku po raz pierwszy pojawiły się informacje o zastosowaniu przycisku początek, który będzie wyczuwał siłę nacisku wprowadzaną przez użytkownika. Ta część również pojawi się w ostatecznym modelu urządzenia mobilnego, aby dobrze komponować się z obecnymi produktami, które z tego korzystają.

The new models will have a pressure-sensitive button that provides feedback to the user via a vibrating haptic sensation rather than a true physical click, according to the people. This mechanism is similar to that of the trackpads on the latest MacBook line. 9to5Mac reportedon the home button design earlier.

iPhone’y na pewno nie otrzymają standardowego portu słuchawkowego, a słuchawki podłączymy za pomocą kabla Lightning lub Bluetooth. Dzięki temu zabiegowi producent zyska miejsce, które pozwoli na ulokowanie drugiego głośnika.

Szkoda, że nie pojawiły się żadne informacje o wariancie kolorystycznym Space Black, choć ostatnio ktoś udostępnił zdjęcia przycisku wyciszania, tacki SIM i obudowy, co teoretycznie pozwala myśleć, że ten kolor się jednak pojawi.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Danax

    „Lightning” nie będzie bo inaczej nie byłoby sensu robić rewolucji w złączu ładowania. Będzie USB-C.

    • Henryk

      Z pewnością ;)