Krystian01.12.2013
Wrzucamy Slow-Mo z iPhone 5S na Instagram i Facebook

iPhone 5S, którego zakupiłem w dniu premiery w Dreźnie, umożliwia tworzenie wideo z prędkością 120 klatek na sekundę. Co nam to daje? Mamy możliwość dodania efektu spowolnienia obrazu w wybranym fragmencie. Funkcja działa rewelacyjnie, a samo wideo prezentuje się naprawdę świetnie. Teraz już spokojnie możemy  nakręcić  np upadek na beton Samsugna S4 i pokazać światu w zwolnionym tempie jak roztrzaskuje się na kawałki. Czyż nie uroczo?

Apple jednak zrobiło nam trochę pod górkę, ponieważ Instagram, Facebook, czy inna aplikacja gdzie możemy umieścić krótki film, widzi tak nakręcone wideo jako zwykłe, bez spowolnienia. Na ratunek przychodzi aplikacja o nazwie TruSloMo dostępna w AppStore za darmo tutaj.

Sama aplikacja jest bardzo prosta w użyciu, wybieramy w niej film, który chcemy udostępnić,następnie zaznaczamy wybrany fragment do spowolnienia i klikamy „Done”. Po krótkim przetwarzaniu film zostaje zapisany w Rolce z aparatu i jest gotowy do pokazania światu. Ciekawostką jest, że TruSloMo potrafi też spowolnić filmy nakręcone w normalnej prędkość – będą jednak one znacznie mniej płynne, ze względu na niewystarczającą ilość klatek.


Czekamy na wasze destrukcyjne filmy, pochwalcie się, co fajnego nakręciliście!

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_