Krzysiek Borek27.07.2017
Wyciekły klucze zabezpieczeń iOS 10 z iPhone 5S

Klucze zabezpieczeń dla urządzeń mobilnych Apple z 32 – bitowymi układami scalonymi to nie wszystko, co się pojawiło.

Wygląda na to, że xerub dotarł do kluczy odpowiedzialnych za uruchamianie iOS 10 i aplikacji mobilnych dla iPhone’a 5S. Teoretycznie doprowadzi to Jailbreak dla prawdopodobnie każdej wersji iOS 10 działającej wyłącznie na modelu 5S.

Klucze na pewno pozwolą odblokować system operacyjny na iPhone’ie 5S, ale prawdopodobnie to nie jedyne zastosowanie kluczy. Xerub ze swoją ekipą siedział cicho, żeby nie zdradzić nad czym pracuje, w końcu Apple mogłoby to wtedy szybko załatać i przedsięwzięcie byłoby bezużyteczne. Klucze, od których dotarł xerub są odpowiedzialne za uruchamianie systemu operacyjnego i aplikacji podpisanych przez Apple. Gdybyśmy użyli niepodpisanych to iPhone w ogóle by się nie uruchomił. Wszystko przez klucze zabezpieczeń, ale na szczęście można je w pewnych miejscach usunąć i uzyskać dostęp do odblokowanego oprogramowania.

Udostępnienie kluczy nie oznacza szybkiego wydania Jailbreak lub nowej metody powrotu na starsze wersje iOS dla 5s. Jest to drogowskaz dla bardziej obeznanych w temacie użytkowników i powinien pozwolić na wiele nowych rozwiązań.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek