Krzysiek Borek27.07.2017
Wyciekły klucze zabezpieczeń iOS 10 z iPhone 5S

Klucze zabezpieczeń dla urządzeń mobilnych Apple z 32 – bitowymi układami scalonymi to nie wszystko, co się pojawiło.

Wygląda na to, że xerub dotarł do kluczy odpowiedzialnych za uruchamianie iOS 10 i aplikacji mobilnych dla iPhone’a 5S. Teoretycznie doprowadzi to Jailbreak dla prawdopodobnie każdej wersji iOS 10 działającej wyłącznie na modelu 5S.

Klucze na pewno pozwolą odblokować system operacyjny na iPhone’ie 5S, ale prawdopodobnie to nie jedyne zastosowanie kluczy. Xerub ze swoją ekipą siedział cicho, żeby nie zdradzić nad czym pracuje, w końcu Apple mogłoby to wtedy szybko załatać i przedsięwzięcie byłoby bezużyteczne. Klucze, od których dotarł xerub są odpowiedzialne za uruchamianie systemu operacyjnego i aplikacji podpisanych przez Apple. Gdybyśmy użyli niepodpisanych to iPhone w ogóle by się nie uruchomił. Wszystko przez klucze zabezpieczeń, ale na szczęście można je w pewnych miejscach usunąć i uzyskać dostęp do odblokowanego oprogramowania.

Udostępnienie kluczy nie oznacza szybkiego wydania Jailbreak lub nowej metody powrotu na starsze wersje iOS dla 5s. Jest to drogowskaz dla bardziej obeznanych w temacie użytkowników i powinien pozwolić na wiele nowych rozwiązań.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Donjuan

  5s to już zabytek

  • krzysiekb92

   Być może, ale znam ludzi, którzy mają dwa iPhone, jeden bez Jailbreak, a drugi z i to zazwyczaj 5s właśnie.

  • Anonim

   Zabytek, nie zabytek, ale z całą pewnością nie zamieniłbym go na te mydelniczkowe kształty serii 6 i 7 urządzeń od Apple.

  • as007

   Zabytek, który nadal świetnie chodzi porównując z średnią półką smartphonów na Androidzie.

 • Marcin

  Klucze zabezpieczeń dla urządzeń mobilnych Apple z 32–bit układami scalonymi ?? A 5S nie ma przypadkiem procesora 64-bit ???

  • krzysiekb92

   Są też klucze zabezpieczeń z Apple A5, artykuł się niebawem pojawi. We wstępie do tego nawiązałem, a potem już wszystko masz związane z 5s ;)