Krzysiek Borek27.07.2017
Wyciekły klucze zabezpieczeń układu Apple A5 Rev A (S5L8942)

axi0mX na swoim Twitterze oznajmił wszystkim obserwującym, że udało mu się uzyskać klucze odpowiedzialne za zabezpieczenia poprawionego układu scalonego Apple A5 (Rev A).

To 32-bitowy układ scalony, a klucze, doktórych axiomx uzyskał dostęp pozwolą na szybsze złamanie zabezpieczeń iOS, co powinno przerodzić się w Jailbreak dla każdego urządzenia mobilnego Apple z wyżej wymienionym układem scalonym.

Autor informacji powiedział, że udostępni swoje znalezisko, więc nic (teoretycznie) nie stanie na przeszkodzie, żeby iPad 2 i iPhone 4S otrzymały Jailbreak.

Urządzenia, które mają układ scalony Apple A5 to:

  • iPad 2 (2,4)
  • iPad mini (2,5/2,6/2,7)
  • iPod Touch 5gen
  • Apple TV 3gen

Teoretycznie udostępnione klucze pozwolą na uruchomienie dwóch systemów operacyjnych obok siebie (dualboot), powrót na starsze wersje oprogramowania za pomocą narzędzia Odysseus. Powrót na starszą wersję oprogramowania zazwyczaj sprowadza się do dwóch rzeczy, pierwszą jest sprawniejsze działanie starego już urządzenia, a drugą (zależną od użytkownika) jest wykonanie Jailbreak, czyli odblokowanie iOS na niepodpisany przez Apple kod. Musicie wziąć pod uwagę fakt, że wszystkie dostępne obecnie narzędzia muszą zostać zaktualizowane, aby obsługiwały urządzenia z listy.

Podejrzewam, że mało kto korzysta z tak starych urządzeń, tym bardziej, że na pewno nie braliśmy pod uwagę takiej sytuacji. Mam nadzieję, że dzięki temu odkryciu starsze urządzenia Apple przejdą swoją, drugą młodość. Sam świetnie wspominam użytkowanie iPhone’a 4S.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek