Krzysiek Borek12.08.2015
Wydanie One M9 było błędem? HTC szykuje kolejny wariant

HTC One M9 nie okazał się hitem sprzedażowym, na jaki liczył producent. Tajwańczycy przymierzają się do wydania kolejnego modelu, ale nie zapominają o obecnym, który doczeka się małego przetasowania w swoim wnętrzu.

Według ePrice „najnowszy” wariant One M9 nie będzie korzystał z nadmiernie grzejącego się układu scalonego Qualcomma (Snapdragon 810). Zamiast niego producent postawi na układ MediaTeka, choć obecnie nie wiadomo, na jaki model się zdecydują. Ostatnie doniesienia wskazują, że MediaTek proponuje procesor Helio X20. Tańszy układ scalony pozwoli nie tylko na sprawniejsze działanie, ale również na obniżenie kosztów produkcji, które pozwolą na niższą cenę HTC One M9.

20150729_185614

Wątpię, żeby HTC zmieniało resztę specyfikacji, która obejmuje baterię o pojemności 2840mAh, 5 – calowy wyświetlacz Full HD, 20MPix aparat główny,3GB pamięci operacyjnej i 32GB na dane użytkownika. Jeżeli HTC okaże się roztropne,powinno również zmienić aparat główny, który nie należy do ścisłej czołówki, czego dowodem jest recenzja na portalu.

20150729_185337

Z mojego punktu widzenia kolejny wariant M9 się nie pojawi, przecież obecne korzystają z układów scalonych MediaTeka, a HTC chce ciąć koszta, a nie notować kolejne straty. Co nie zmienia faktu, że należy wykluczyć tę możliwość, być może to pomoże odbić im się od dna, w co wątpię.

Źródło: technobuffalo.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek