Krystian14.12.2013
Wydłużamy czas pracy baterii w iPhone

Jeśli bateria w waszym iPhone nie trzyma zbyt długo, to mamy dla was kilka sprawdzonych metod które pozwolą wam cieszyć się dłużej działającym telefonem bez konieczności jego częstego ładowania. Temat baterii jest szczególnie bliski użytkownikom Androida. Ale dziś zajmiemy się iOS, a nie Androidem  ponieważ na poprawę działania baterii w tamtym systemie nie ma żadnej metody. Hm chyba, że noszenie ze sobą dodatkowego akumulatora na plecach!

Odświeżanie w tle

Bateria1

Pierwsza rzecz jaką trzeba zrobić w waszych iUrządzeniach to sprawdzić co dzieje się tle. W tym celu należy wejść w Ustawienia -> Ogólne -> Odświeżanie w tle.

Pamiętajcie o tym aby co jakiś czas odwiedzać to miejsce i sprawdzać co się tam dzieje. Nowe aplikacje które zostają tam dodane potrafią ciągnąć niepotrzebnie baterię. Gdy już wejdziecie w ustawieniach odświeżania w tle, to zobaczycie listę aplikacji, które są dopuszczone przez system do tego aby wykonywać pewne czynności w tle – zależnie od aplikacji może być to pobieranie naszej lokalizacji, pobieranie nowych Tweetów, czy innych informacji. Oczywiste jest to, że im więcej ich tam włączymy, tym bateria szybciej będzie pusta.

Polecam poważnie przemyśleć, co tak na prawdę jest wam potrzebne i tylko to zostawić. Osobiście mam na tej liście włączonego Tweetbota oraz aplikacje sportowe jak Runkeeper czy Nike+. Należy pamiętać jednak, że gdy wyłączymy dostęp dla np AutoMapy to przed nawigacją musimy go ponownie włączyć. Jeżeli więc używacie AutoMapy regularnie – zostawcie ją włączoną. Nie ma sensu co chwilę coś włączać i wyłączać, nie przesadzajmy wiec i nie wyłączajmy wszystkiego. Telefon ma być przede wszystkim wygodny w użyciu, a nie odłączony od wszystkiego co możliwe.

Usługi lokalizacji

Bateria2

Następne miejsce, które musimy odwiedzić w poszukiwaniu oszczędności to Ustawienia -> Prywatność -> Usługi lokalizacji.

Tak jak poprzednio, wyłączamy te programy używane rzadko, albo te niepotrzebujące naszej lokalizacji według naszego uznania. Polecam jednak zostawić takie jak Aparat, Nawigacje, Instagram, Mapy, Pogoda, Tweetbot, pod żadnym pozorem nie wyłączamy Znajdź mój iPhone! Na samym dole listy znajdują się Usługi systemowe, większość z nich można spokojnie wyłączyć. Szczególnie ostatnią „Ostatnio odwiedzane” – sprawdza ona gdzie jeździmy i podaje odległość np do domu w pasku powiadomień, co skutecznie zabija baterię.

Redukuj ruch

Bateria3

Kolejną opcję znajdziecie w Ustawienia -> Ogólne -> Dostępność -> Redukuj ruch. Zmieni to animacje w systemie oraz usunie efekt paralaksy. Mi osobiście te efekty się podobają i mam to włączone.

Siri

Bateria4
Następna funkcja, której pewnie nie używacie i nie ma sensu mieć uruchomionej: Ustawienia -> Ogólne -> Siri.

Internet

Bateria5

Na koniec ustawienia odświeżania poczty, jeżeli używacie konta Gmail, możecie wybierać czas w jakim poczta będzie pobierana od 15 minut do godziny lub tylko ręcznie po wejściu w aplikację Mail. Opcje te znajdziecie w Ustawienia -> Poczta, kontakty, inne -> Pobierz nowe dane -> i na dole Fetch.

Te porady są dla tych, co wyjeżdżają na wycieczkę a bateria musi wytrzymać chociaż czas przejazdu. Są to ustawienia ekstremalne, które już znacząco będą wpływać na komfort użytkowania i robią z smarfotna prawie że zwykły telefon. Tak więc:

Wyłączamy 3G i/lub cały internet:
Ustawienia -> Sieć komórkowa -> Włącz 3G.
Ustawienia -> Sieć komórkowa -> Dane sieci kom.

Bluetooth

Bateria6

Wyłączamy Bluetooth i WiFi:
Ustawienia -> Bluetooth
Ustawienia -> WiFi

Podświetlenie ekranu

Bateria7

Podświetlenie ekranu musimy ustawić na minimum i wyłączyć jego automatyczną regulację, robimy to w Ustawienia -> Tapety i jasność.

Mamy nadzieję, że pierwsza część pozwoli wam dotrwać do wieczora bez żadnych kompromisów jak wyłączanie 3G – sam nigdy tego nie robię, a czasy użycia sięgają 8-9 godzin dziennie. A druga ekstremalna część w tym wyłączenie sieci komórkowej sprawi, że nawet 24 godzinny wyjazd nie doprowadzi do kompletnego wyładowania się telefonu.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 

@narkoman_
  • PiotrKummer1

    Można jeszcze wyłączyć Push w ustawieniach poczty.

  • Mirosław Skórka

    proste i skuteczne – naprawianie baterii iPhone we własnym zakresie. download.net.pl/jak-naprawic-wylaczanie-sie-baterii-iphone-i-ipad/n/9210/ sprawdza się, sam korzystałem.

  • niunia19

    a na początek koniecznie trzeba sprawdzić sobie, czy bateria nadaje się do wymiany – tak jak tutaj download.net.pl/jak-sprawdzic-czy-bateria-w-iphone-6s-kwalifikuje-siedo-wymiany/n/9327/ to jest konkretnie opisane.