Krzysiek Borek18.06.2016
Wysoki wynik Vernee Apollo Lite w teście wydajności AnTuTu

Vernee Apollo Lite jest jednym z pierwszych urządzeń mobilnych wykorzystujących 10 rdzeniowy układ scalony MediaTek Helio X20.

Osobiście nie przywiązuje uwagi do wyników testów wydajnościowych, ale sporo osób bierze je pod uwagę przed zakupem danego urządzenia mobilnego.

3 miesiące temu pojawiły się pierwsze informacje o Apollo (MediaTek Helio X25) i Lite (Helio X20), a dziś pojawił się wynik testu wydajnościowego tego drugiego po użyciu aplikacji mobilnej AnTuTu. Wynik jest dość wysoki i wynosi prawie 95000 punktów.

W tym roku producent układów scalonych Helio X20/X25 nie próżnuje i wiele produktów z Chin korzysta z produktu MediaTeka. Najpierw zastosowało je LeEco w modelu Le 2, a potem Meizu w Pro 6, a w lipcu pojawi się Vernee Apollo Lite.

InsertPic_

Zastosowany układ scalony teoretycznie charakteryzuje się wysoką wydajnością, ale często układy scalone MediaTeka są wydajne tylko na papierze, a podczas użytkowania występują problemy z płynnością działania. Mam nadzieję, że wysoki wynik przełoży się na bezproblemowe używanie mniej wydajnego flagowca Vernee.

InsertPic_

Warto nadmienić, że X20 oprócz wysokiej wydajności oferuje lepsze zarządzanie zasilaniem i wykonano go w trój klastrowej architekturze, która pozwala przełączać się między nimi w zależności od złożoności wykonywanych w danym momencie operacji.

Vernee Apollo Lite powinien być najwydajniejszym urządzeniem mobilnym kosztującym nieco ponad 1000 zł, ale najlepiej będzie sprawdzić to osobiście podczas testów.

Źródło: Informacja prasowa
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek