Krzysiek Borek01.09.2016
Wyświetlacze OLED nie zabawią długo w iPhone

Od dłuższego czasu w sieci pojawiają się doniesienia o wyposażeniu przyszłorocznych iPhone’ów w wyświetlacze OLED, ale nie zastąpią one całkowicie ekranów LCD, które są niezawodne i tańsze w porównaniu do OLED-ów.

Panele LCD w przyszłości zastąpi technologia Micro-LED, która może okazać się tak samo długowieczna, jak obecnie stosowana.

In response to market speculation that Apple will adopt OLED for its new iPhone to be launched in 2017, Innolux vice president and mobile product general manager Yang Hung-wen indicated that in order for product differentiation, Apple is likely to do so but it is uncertain whether it will be on a long-term basis, especially when Apple is developing Micro LED on its own.

Ponadto ostatnimi czasy w sieci pojawiły się informacje o otworzeniu przez Apple specjalnego laboratorium, którego pracownicy zajmą się opracowaniem i produkcją cieńszych, jaśniejszych i oszczędniejszych (zasilanie) wyświetlaczy dla przyszłych urządzeń mobilnych z iOS. Wiadomo, że w fabryce mają pracować ludzie z AU Optronics i SolLink. Z raportu wynika również, że nowe wyświetlacze będą bardziej zaawansowane w porównaniu do obecnie stosowanych ekranów LCD w iPhone’ach, iPadach, Makach i wielu innych produktach.

Amerykanie w swoich urządzeniach mobilnych stosują obecnie wyświetlacze TFT-LCD i tylko Apple Watch korzysta z wyświetlacza OLED, a najwcześniej w drugiej połowie przyszłego roku zegarek może otrzymać wyświetlacz Micro LED. Wydaje mi się, że urządzenie naręczne jest najlepszym kandydatem do testowania nowych technologii, zanim zaimplementuje się je w większych urządzeniach.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek