Michał19.03.2017
X-Doria Defense Lux Wood, czyli połączenie prawdziwego drewna i anodyzowanego aluminium

Producenci akcesoriów lubią co jakiś czas zaskakiwać wprowadzając ciekawe lub nietypowe serie swoich produktów. Tak też było tym razem – X-Doria producent premium akcesoriów ochronnych postanowił połączyć prawdziwe drewno i aluminium tworząc nową serię Defense Lux Wood.

W moje ręce trafiło etui dla iPhone 7 plus wykonane z drewna bambusowego. Dostępna jest również ciemniejsza wersja wykonana z orzecha włoskiego.


Muszę przyznać, że produkt zrobił na mnie niesamowite wrażenie już od pierwszego kontaktu. Połączenie dwóch dopasowanych do siebie materiałów oraz samo wykonanie to klasa sama w sobie.

Etui składa się w rzeczywistości z kilku warstw – zewnętrznej aluminiowej ramki, która została wycięta z jednego kawałka metalu. Producent twierdzi, iż mechaniczny proces obróbki z pojedynczego bloku gwarantuje bardzo dokładne wycięcia wszystkich otworów, a także metalowych przycisków do regulacji głośności oraz usypiania i wybudzania telefonu – i ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Spasowanie wszystkich elementów stoi na najwyższym poziomie, co prawda etui używałem zaledwie kilkanaście dni, ale myślę – że przez dłuższy okres czasu nie powinno to ulec zmianie.

Tył etui został wykonany z prawdziwego drewna, które nadaje całej konstrukcji charakteru i ekskluzywności, tak jak wspomniałem posiadam model wykonany z bambusa, który dedykowany jest do jaśniejszych wersji kolorystycznych iPhona.

Dla ciemniejszych modeli pasować będzie odmiana wykonana z orzecha włoskiego.

Nie liczy się jednak sam wygląd – aby zapewnić maksymalny poziom ochrony smartfona etui posiada jeszcze wewnętrzną część wykonaną z elastycznego poliuretanu, która zapewnia zabezpieczenie telefonu podczas upadku na ziemię lub inne twarde podłoże. Dzięki wykorzystaniu termoplastycznego tworzywa obudowa smartfona nie ma bezpośredniego kontaktu z metalową ramką – dzięki czemu nie ma obaw o jej porysowanie.

Produkt dodatkowo spełnia wojskowy standard MIL-STD-810G, który ma zapewnić ochronę urządzenia w przypadku upadku na twarde podłoże z wysokości 2 metrów – ale tego z oczywistych względów nie będę sprawdzał.

Przez cały czas moich testów etui spisywało się bardzo dobrze, nie wychwyciłem żadnych mankamentów czy słabych stron, jedynie co może przeszkadzać to grubość samej obudowy, ale być może dlatego że wcześniej używałem etui znacznie delikatniejszego.

Etui X-doria z najnowszej serii Defense Lux Wood można zakupić w dobrych sklepach internetowych między innymi tutaj oraz stacjonarnych na terenie całego kraju.

Sprzęt do testów dostarczyła firma FORCETOP Sp. z o.o. właściciel hurtowni internetowej z akcesoriami do urządzeń Appleb2btrade.eu

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz