Krzysiek Borek16.01.2016
Xiaomi 10000mAh Powerbank – recenzja

Przenośny powerbank jest bez wątpienia obowiązkowym akcesorium dla tych, którzy mają smartfona i używają go regularnie. Jest to różnica między wyczerpaniem baterii w kluczowym momencie i nieprzerwanym użytkowaniem urządzenia mobilnego.

Xiaomi bez wątpienia buduje solidną reputację dzięki tanim urządzeniom mobilnym i akcesoriom, a jak radzi sobie ich powerbank o pojemności 10000mAh?

Każdy z zakupionych przeze mnie produktów Chińskiego producenta przychodzi w eleganckim i minimalistycznym opakowaniu. W przypadku zewnętrznej baterii pudełko jest białe i widać na nim jedynie logo MI, a na każdym z boków są dodatkowe informacje takie jak specyfikacja i certyfikat oryginalności.

20160115_092752

W opakowaniu ukryta jest zewnętrzna bateria, płaski kabel USB → microUSB, a także instrukcja obsługi w języku chińskim. Samo urządzenie wykonane jest ze szczotkowanego aluminium i tworzywa sztucznego, wydaje mi się, że jest wytrzymałe, choć osobiście tego nie sprawdzałem. Najbardziej zdziwił mnie jego rozmiar, biorąc pod uwagę pojemność, myślałem, że będzie wyższy i grubszy, ale jest niski i cieńszy niż zakładałem.

20160115_093337

Korzystanie z urządzenia jest proste, wystarczy je naładować i podłączyć do niego tablet lub smartfona, z którego obecnie korzystamy. Na przodzie umieszczono wskaźniki LED-owe informujące o stanie baterii, pełno wymiarowy port USB i port microUSB. Nie musimy go nawet włączać, wystarczy, że podłączymy nasze urządzenie dołączonym kablem, a powerbank od razu zacznie pracować.

20160115_093837

W rzeczywistości pojemność wynosi zaledwie 6250mAh co pozwoliło mi na jedno pełne naładowanie Xiaomi Redmi Note 3 i Motoroli Moto G XT1032. Po naładowaniu obydwu sprzętów zostało jeszcze trochę zasilania, choć wtedy lepiej naładować go do pełna. Naładowanie 10W ładowarką od iPada do pełna zajmuje 5,5 godziny, więc najlepiej zostawić je na noc.

20160115_093042

Dzięki wytrzymałej konstrukcji nie musimy się obawiać podczas wrzucania go do plecaka lub torebki. Na pewno nie należy do wagi piórkowej, ale biorąc pod uwagę pojemność baterii, jest lżejszy niż myślałem. Wymiary również są odpowiednie i w ogóle mi nie przeszkadzają. Cieszy mnie również jego wzornictwo, zdecydowanie wyróżnia się na tle większość tego typu urządzeń i wygląda inaczej niż reszta.

20160115_094640

Ciężko powiedzieć złe słowo o produkcie Xiaomi, ponieważ działa tak jak powinien. Podoba mi się również, że cena nie jest przesadnie wysoka i jest tańszy od propozycji konkurencji. Wątpię, żeby w tym przedziale cenowym było coś lepszego.

Powerbank możecie nabyć – tutaj.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Rgfd

  Są i to zdecydowanie lepsze. Warto poszerzać w necie. Dla ułatwienia dodam pierwszą literę marki R.

  • krzysiekb92

   Kosztują mniej od Xiaomi?

   • Dre

    Podobnie. Podwójne wyjście. Jednoczesne ładowanie banku i urządzenia.

    • opal

     Że jak? Xiaomi 10k mAh umoliwia jednoczesne ładowanie banku i urządzenia. Telefon ładuje się oczywiście wolniej wtedy ale jak najbardziej taka funkcjonalność występuje.

  • Misiek

   Też polecę firmę na R :P 10 000 75zł na alledrogo

  • User

   Czyli jak nazywa się ta firma na R, bo jestem bardzo ciekaw

   • krzysiekb92

    Mam wrażenie, że chodzi o Romoss, czy jakoś podobnie.

 • Ser

  Ten xiomi jest goły i wesoły. Aż grzech go polecać jak na rynku jest tyle lepszego sprzętu.

  • krzysiekb92

   Co masz na myśli pisząc „goły i wesoły”? To konkurencyjne produkty maja pełna pojemność w przeciwieństwie do tego?

   • ser

    Ubogi w funkcje. Brak możliwości ładowania dwóch urządzeń. Brak możliwości jednoczesnego ładowania banku i urządzenia. Pojemność zależy od ogniw. A te w markowych bankach są na bank. Ten xiomi jest wręcz kiepski. To jakbyś kupował samochód bez wyposażenia, dobry ale golas, a w tym samym czasie konkurencja oferowałaby za taką samą cenę produkt o podobnej jakości z wyposażeniem i to dobrym.

    • martig

     Co proponujesz w podobnej cenie?

 • Gracjan Maciejewski (EmSee)

  Dlaczego gry Podłączam powerbanka po godzinie ładowania do telefonu to nic mi nie ładuje telefonu. A gdy Podłączam powerbanka do ładowania to najpierw migają wszystkie ledy, a za jakiś czas świecą się 3 końcowe ledy A pierwsza miga?

 • Gracjan Maciejewski

  NIE DZIAŁA
  JESTEM ZAŁĄMANY

 • Agnieszka Burzyńska

  W podobnej cenie można kupić power bank ARUN 12500 mAh z którego naładujesz 3 razy telefon z baterią 3000 mAh. Ma 2 porty USB i gumową obudowę która jest dużo bardziej praktyczna niż rysująca się aluminiowa.