Krzysiek Borek15.11.2015
Xiaomi i Huawei postawią na wyświetlacze OLED w przyszłych konstrukcjach

Smartfony stają się coraz bardziej złożone, a oczekiwania względem nich rosną z dnia na dzień, Chińscy producenci urządzeń mobilnych mają zamiar postawić na wyświetlacze OLED w swoich nadchodzących smartfonach. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na sprzęt Xiaomi i Huawei, który na pewno będzie tańszy od konkurencji.

Obydwaj producenci prowadzili ostatnio rozmowy z LG Display na temat wyświetlaczy OLED, wcześniej Huawei korzystał z części Samsunga, a jedynie Xiaomi korzystało i nadal korzysta z usług LG, jeśli chodzi o urządzenia mobilne i telewizory.

Xiaomi-mi3-News

Gionee, Vivo,OPPO i Lenovo rozpoczęli właśnie zakupy podobnych ekranów u Samsunga, a ZTE i MEIZU również postawią na LG Display, udowadniając, że panele OLED rozpoczynają przejmowanie rynku mobilnych technologii. Tak czy owak, 90% udziałów ze sprzedaży tego typu wyświetlaczy należy obecnie do Samsunga.

OLED de facto stał się standardem, korzysta z niego nawet Sony i Oculus w swoich goglach wirtualnej rzeczywistości, podobnie jest z produktami państwa środka, choć wszystkie bazują na części Samsunga.

Nie da się ukryć, że panele AMOLED cieszą się popularnością, ale wygląda na to, że OLED niedługo przejmie i zdominuje rynek.

Źródło: gizmochina.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek