Krzysiek Borek06.04.2017
Xiaomi Mi 5 3GB RAM/64GB ROM za 915 zł (kupon)

Zanim do sprzedaży trafił Xiaomi Mi 5s, głównym flagowcem Chińkiego producenta był model Mi 5 w trzech różnych wariantach.

Jego cena w porównaniu do konkurencji była i nadal jest nie do pobicia, a sprzęt cieszy się zainteresowaniem użytkowników na całym świecie.

Właśnie dlatego sklep Gearbest.com przygotował kupon promocyjny, który upoważnia przyszłego właściciela do nabycia Mi 5 w niższej cenie od docelowej. Mi 5 bez kuponu kosztuje 239,99$ (955 zł bez podatku), a po wpisaniu kuponu RMi5, obniżymy cenę do 229,99$ (915 zł bez podatku).

Model z 64GB pamięci wewnętrznej UFS 2.0 ma Snapdragona 820 o taktowaniu 2,15GHz w porównaniu do modelu wyposażonego w 32 GB pamięci wewnętrznej. Jego wersja Snapdragona 820 ma obniżone taktowanie do 1,85GHz. Osobiście nie rozumiem, dlaczego Xiaomi się na to zdecydowało, ale nawet podstawowa wersja Mi 5 działa świetnie podczas codziennego użytkowania.

Mi 5 jest długo na rynku, co zaowocowało wieloma świetnymi Custom ROMami, które działają bez większych problemów, ponieważ Xiaomi udostępniło kody źródłowe oprogramowania dla tego modelu. Obecnie najpopularniejszym oprogramowaniem jest oficjalna kompilacja LineageOS 14.1 bazująca na Androidzie 7.1.1. Fabrycznie mamy do czynienia z MIUI, które pewnie ma sporo niepotrzebnych aplikacji wciśniętych na siłę przez pracowników sklepu. W takiej sytuacji należy samodzielnie wgrać MIUI Global, a potem odblokować bootloader, jeżeli chcecie Xiaomi.eu lub LineageOS 14.1.

Za wykonywanie zdjęć odpowiedzialne są dwa aparaty, główny (16MPix z OIS) i przedni (4MPix z technologią Ultrapixel). Obydwa świetnie dają sobie rade w sprzyjających warunkach oświetleniowych, ale po zapadnięciu zmroku sytuacja się pogarsza. Najgorsze jest to, że trzeba ręcznie kalibrować optyczną stabilizację obrazu, by rzeczywiście zaczęła działać.

Producent nie zapomniał również o pojemnej baterii (3000 mAh) ze wsparciem dla Quick Charge 3.0. Sądzę, że bateria spokojnie wystarczy na dzień mocniejszego użytkowania i nic więcej, ale rekompensatą w tym przypadku jest szybkie ładowanie. Bateria powinna naładować się do pełna w ciągu 1h 30 minut (lub krócej).

Nie mam wątpliwości, że Mi 5 to nadal świetne urządzenie mobilne w bardzo niskiej cenie. Jasne, w tym roku powinien pokazać się Mi 6, ale początkowo może nie mieć podobnego wsparcia do Mi 5.

Xiaomi Mi 5 zamówicie tutaj.

Źródło: Gearbest.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek