Krzysiek Borek05.07.2015
Xiaomi Mi Band 1S z pulsometrem

Xiaomi jest znane z dostarczania urządzeń mobilnych w przystępnej cenie, dotyczy to smartfonów i tabletów. Jednakże na tym ich oferta się nie kończy, czego przykładem jest opaska fitness MiBand.

Rok po debiucie pierwszej generacji, czas na kolejną. Dzięki informacjom z Tajwańskiej Komisji Komunikacji, wiemy, że Mi Band 1S zostanie wyposażona w pulsometr. Wygląd nie ulegnie zmianom, a sam pulosmetr jest umieszczony tak, aby miał cały czas kontakt z ciałem użytkownika.

Zrzut ekranu 2015-07-05 o 23.14.54

Pierwsza generacja opaski święci tryumfy sprzedażowe, wszystko dzięki jej niskiej cenie, która wynosi 13$. Za tę cenę Mi Band zbiera dane o wykonanych krokach, jakość snu i może zablokować waszego smartfona z Androidem.

Cena nie powinna być wygórowana, biorąc pod uwagę obecną, choć może nieco wzrosnąć przez implementację pulsometru, którego nie ma w obecnej generacji. Niedługo powinna rozpocząć się sprzedaż opaski, skoro przeszła wszystkie certyfikacje w Tajwanie. Być może Chiński producent zdecyduje się na sprzedaż w swoich sklepach internetowych ze Stanów Zjednoczonych i Europy.

Źródło: engadget.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek