Krzysiek Borek26.05.2016
Xiaomi Mi Drone oficjalnie zaprezentowany

Xiaomi wreszcie zaprezentowało swojego pierwszego drona i wygląda na to, że może to być interesująca propozycja dla początkujących i zaawansowanych użytkowników.

Mi Drone ma 4 wirniki,360 – stopniową kamerę Full HD lub 4K (w zależności od wariantu) i kontroler do sterowania bez ekranu, za niego może posłużyć smartfon tego samego producenta. Najważniejszymi cechami są modułowość łatwość jego składania, ponieważ wirniki i kamerę można łatwo odłączyć od bazy, nawet bateria o pojemności 5100mAh jest wymienna.

1

Dron przypomina ważkę z 4 śmigłami, odpowiedzialnymi za lot, a kamera jest umieszczona na spodzie, więc z łatwością nagramy filmy w 360 stopniach. Zielone i czerwone diody zamontowano, aby inni użytkownicy wiedzieli, że nadlatuje.

Kontroler jest skomplikowany tak samo, jak przycisk Powrót obok zmiany kątu nachylenia kamery i zmiany trybu z foto na wideo. Mi Drone ma 4 tryby lotu (automatyczny lot do wybranego wcześniej celu, zaplanowanie trasy i szybowanie w połowie trasy, lot wokół wybranego punktu i lot według zaplanowanej trasy), umieszczono również jeden przycisk, odpowiedzialny za automatyczne rozpoczęcie lotu, szybowanie i lądowanie.

2

Model z kamerą 4K wykorzystuje sensor Sony o rozdzielczości 12MPix z 3 – osiową stabilizacją obrazu i składa się z 6 elementów, co pozwala na nagrywanie wideo w 4K (30 klatek/s). Full HD również korzysta z aparatu Sony, ale ma on 16MPix matrycę i procesor zastosowany w Xiaomi Yi4K.

3

Ceny są przystępne i wynoszą 380$ (1510 zł bez podatku/cła) za model Full HD i 460$ (1825 zł bez podatku/cła) za 4K. Pierwszy z nich weźmie udział w kampanii crowdfundingowej, a na testy drugiego będą prowadzone zapisy.

Źródło: gizmochina.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek