Krzysiek Borek11.01.2016
Xiaomi nie zwalnia i wprowadza do sprzedaży Redmi 3

Xiaomi po raz kolejny zadziwia i wydaje kolejnego taniego smartfona, którym jest Redmi 3 kosztujący zaledwie 107$ w wolnej sprzedaży. Cena jest przystępna ,biorąc pod uwagę aluminiową konstrukcję, baterię o pojemności 4100mAh, port podczerwieni i hybrydowy slot DualSIM.

Sprzęt waży zaledwie 144g i ma 8,5 mm grubości, dzięki poprawie gęstości baterii, co producent zastosował pierwszy raz w modelu Mi4i. Oczywiście, w tym przedziale cenowym nie spodziewajcie się wydajnego potwora. Po zakupie otrzymujemy urządzenie z 5 – calowym wyświetlaczem 720p, 64 – bitowy układ scalony Qualcomm Snapdragon 616 (4x 1,5GHz i 4x 1,2GHz), 2GB pamięci operacyjnej i 16GB na dane z możliwością rozbudowy o maksymalnie 128 zamiast pakowania dwóch kart nanoSIM. Niestety, nie ma mowy o szybkim ładowaniu baterii, ponieważ ten model nie posiada wsparcie dla Quick Charge 2.0.

redmi-3

Obecnie nie wiadomo kto dostarcza do tego modelu aparat główny i przedni, ale nie powinny odbiegać od konkurencji. Aparat główny to 13MPix matryca z przesłoną f/2.0, autofocusem (detekcja fazy), trybem ręczny i możliwością nakładania efektów przed wykonaniem zdjęcia w czasie rzeczywistym. Nad wyświetlaczem mamy do dyspozycji 5MPix aparat z przesłoną f/2.2 i trybem upiększania, poza tym obydwa nagrywają materiały wideo w Full HD.

redmi-3-color

W Chinach od jutra można składać na niego zamówienia w kolorze złotym, srebrnym i szarym, możemy również wybrać wzór znajdujący się z tyłu na fotolitografię lub czyste plecki. Jeżeli potrzebujecie większego wyświetlacza i czytnika linii papilarnych, to warto zainteresować się Xiaomi Redmi Note 3, którego recenzję możecie przeczytać na portalu.

Źródło: engadget.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek