Krzysiek Borek04.07.2017
Xiaomi opublikowało listę urządzeń, które otrzymają aktualizację do Androida N

Nowe wersje MIUI (testowe) pojawiają się co piątek i zawierają nowe funkcje, a od czasu do czasu są to również nowsze wersje Androida.

Chińczycy mają ambitne plany, ponieważ planują wydać aktualizacje do Androida Nougat dla 14 smartfonów.

Mi 5, Mi 5s, Mi 5s Plus, Redmi 4X i Redmi Note 4X są wśród urządzeń, które niebawem otrzymają Nougata. Trzeba liczyć się z tym, że będzie to wersja 7.0, ale parę smartfonów otrzyma 7.1, mają to być Mi 6, Mi 5c, Mi Max 2 i Redmi 4X. Być może po zaktualizowaniu Redmi 4X postaram się opisać wszystkie nowości, jakie znalazły się w najnowszej wersji MIUI.

Od dawna wiadomo, że Xiaomi regularnie aktualizuje oprogramowanie swoich urządzeń, ale często trzyma je na starszych wersjach Androida. Jeżeli zamierzacie w niedalekiej przyszłości kupić jeden z ich smartfonów, warto zainteresować się tymi z listy (jeżeli zależy wam na najnowszej wersji Androida).

Nie rozumiem braku Redmi Note 4, choć w jego przypadku problemem może być zastosowany układ scalony (MediaTek) i przez niego aktualizacja (teoretycznie) nie jest możliwa. Wasze urządzenie nie widnieje na liście? Nie przejmujcie się, ponieważ powinno dostać aktualizację do MIUI 9, które wniesie wiele nowości w porównaniu do obecnej wersji.

Wszystkie, najnowsze smartfony/tablety Xiaomi będą od nowości pracować na Androidzie Nougat, dopóki Google nie wyda O (8.0).

Źródło: gizmochina.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek