Krzysiek Borek24.02.2016
Xiaomi w Chinach zaprezentowało Mi 4s

Dzisiejszy dzień nie był jedynie pod dyktando Mi 5, w Pekinie Chińczycy zaprezentowali tani model Mi 4s. Sprzęt zaciera granice między tanimi a najdroższymi modelami, co owocuje wieloma zmianami względem Mi 4i.

Wyposażono go w 64 bitowy układ scalony Qualcomm Snapdragon 808 (6 rdzeni), ten sam, który znajdziemy w obecnie sprzedawanym LG G4 i Nexusie 5X. Sprzęt ma również 3GB pamięci operacyjnej i 64 na dane użytkownika, które w każdej chwili można rozszerzyć dzięki zastosowaniu karty pamięci (microSD).

Xiaomi-Mi-4s

Wyświetlacz nadal ma 5 – cali i rozdzielczość Full HD, więc zagęszczenie na poziomie 441 pikseli/cal jest wystarczające. Na tyle jak zwykle umieszczono 13MPix aparat główny z autofocusem opartym o detekcję fazy i dwutonową diodę doświetlającą. Z przodu do dyspozycji użytkownik otrzyma 5MPix aparat do wideo rozmów i selfie.

Mi 4s ma również czytnik linii papilarnych umieszczony na tylnych pleckach, co pozwala na dodanie nowej formy zabezpieczenia urządzenia mobilnego. Na pochwałę zasługuje niewymienna bateria o pojemności 3260mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania (Qualcomm Quick Charge 2.0). Poza tym, na dolnej krawędzi znalazło się również miejsce dla portu USB — C.

Xiaomi-Mi-4s-colors-768x576

Wydaje mi się, że Mi 4s idealnie wkomponuje się między Mi 4 i Mi 5, wszystko to za sprawą przystępnej ceny, która wynosi 260$ (1035 zł bez podatku/cła). Sprzedaż tego modelu rozpocznie się 1 marca bieżącego roku, a przyszły właściciel może wybrać odpowiedni dla siebie wariant kolorystyczny (biały, czarny, lawendowy i złoty).

Źródło: androidauthority.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek