Krzysiek Borek06.05.2016
Xiaomi Yi 2 zadebiutuje na rynku 10 maja razem z Mi Max i Mi Band 2?

Zaledwie rok temu Xiaomi zaprezentowało i rozpoczęło sprzedaż kamerki sportowej Xiaomi Yi (XiaoYi), która ma wielką rzeszę zwolenników.

Wszystko za sprawą kompaktowej budowy, mocnej specyfikacji i bez wątpienia przystępnej ceny. Właśnie dlatego Chińczycy szykują następcę tego gorącego towaru, który będzie w stanie nagrywać wideo w 4K.

yi-action-camera-2-01

Jest duże prawdopodobieństwo, że Yi 2 zadebiutuje obok Mi Max i Mi Band 2, a w sieci pojawiły się szczegółowe informacje o nadchodzącej kamerce. Druga generacja otrzyma aparat Sony IMX377 o rozdzielczości 12,35MPix w porównaniu do IMX206 (Exmor) w obecnie sprzedawanym modelu. Nie zaczynajcie kręcić nosem z powodu zmniejszenia rozdzielczości, za rekompensatę może posłużyć szybsze wykonywanie zdjęć i kręcenie wideo w UHD (4K). Głównym układem scalonym będzie Ambarella A9 słynący z wyższej wydajności i mniejszego zapotrzebowania na zasilanie. Dotyczy to również nagrywania wideo 4K w 30 klatkach/s.

yi-action-camera-2-02

Nareszcie! Yi 2 będzie wyposażone w wyświetlacz o przekątnej 2,19 – cala, który będzie chroniony przez Gorilla Glass. Jego rozdzielczość ma wynosić 640 × 360 pikseli, co daje 330ppi (zagęszczenie), a kąt widzenia wynosi 160 stopni. Producent nie omieszkał wyposażyć nowego produktu w pojemniejszą baterię (1400mAh) w porównaniu do poprzednika (1010mAh), co przekłada się na 8 godzin nieprzerwanej pracy lub 110 minut nagrywania wideo w najwyższej rozdzielczości.

yi-action-camera-2-04

Niestety, nie mamy szczegółowych informacji odnośnie metod łączności z kamerą, ale WiFi, Bluetooth, port microUSB lub microHDMI powinny się pojawić. Nie wiemy również, czy dostępne będzie czytnik kart microSD, ale to przecież podstawa, której nie powinno zabraknąć.

yi-action-camera-2-03

Na zdjęciach widać, że Yi 2 będzie dostępna w przynajmniej dwóch wariantach kolorystycznych (biały i czarny), być może później pojawi się ich więcej. Na ten moment nie wiadomo ile będzie kosztować nowa kamerka sportowa,ale niedługo powinniśmy się tego dowiedzieć.

Źródło: gizmochina.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek