Krzysiek Borek17.08.2014
Xiaomi zaprezentowało MIUI 6 – zobacz wideo

W dniu wczorajszym Xiaomi zaprezentowało najnowszą wersję oprogramowania przeznaczonego dla ich produktów.

Chińczycy pokazali MIUI 6, które ma bardziej płaski i minimalistyczny wygląd interfejsu. Interfejs został przebudowany od stóp do głów. Wszystkie ikony są płaskie, aby nadać świeży wygląd dla interfejsu oprogramowania, z którego korzystać będzie Xiaomi Mi4.

Interesujący jest nowy system powiadomień, Xiaomi dodało możliwość ustawiania priorytetów dla danej aplikacji, która wysyła Nam powiadomienia. Są one teraz dostępne również na zablokowanym ekranie urządzenia, korzystającego z MIUI 6.

Wygląd interfejsu przypomina iOS, dodano wsparcie dla tworzenia folderów, zmieniana nazw ikon, usuwania ich, a także usuwania wielu aplikacji na raz. Centrum sterowania również wygląda tak samo, jak w oprogramowaniu Apple i tak samo je wywłojemy, to samo tyczy się Centrum powiadomień.

5

Nowe oprogramowanie to nie tylko zmiany w wyglądzie interfejsu, poprawiono zabezpieczenia i wydajność systemu, który bazuje na Androidzie 4.4.2. Kolejną zmianą jest optymalizacja pamięci RAM i rdzenia systemowego. Wbudowana aplikacja odpowiedzialna za zabezpieczenia posiada wbudowanego antywirusa, dodano także znany wielu użytkownikom Androida program CCleaner.

Xiaomi nie podało daty debiutu nowej wersji systemu, zamiast tego pojawiła się informacja, że nie tylko najnowsze urządzenia będą miał ten system, ale także starsze smartfony tego producenta.

Źródło: androidbeat.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek