Michał15.05.2014
Xiaomi Mi Pad, czyli połączenie iPada mini i iPhone 5c

Xiaomi to jedna z najbardziej popularnych firm, zajmująca się produkcją smartfonów w Chinach.

Najnowszy produkt tejże firmy „Mi Pad” jak zauważycie na zdjęciach, a także na znajdującym się poniżej filmie jest bardo ładnym połączeniem iPad‚a mini i iPhone 5c.

MiPad3

Mi Pad posiada ekran o przekątnej 7,9″ i rozdzielczości 2,048 x 1,536 pikseli. Pamięć wbudowana to 16GB lub 64GB z możliwością rozszerzenia o karty µSD do 128GB. Tablet pracuje pod nadzorem Androida w wersji Kitkat z nakładką graficzną MIUI v5, łudząco podobną do iOS

MiPad2

Założyciel Xiaomi, Lei Jun chciał stworzyć urządzenie, które dorówna iPadowi, a nawet go przewyższy. W pewnych kwestiach zdecydowanie Mi Pad przewyższa iPad‚a chociażby za sprawą nowego układu SoC nVidia Tegra K1, który ma 4+1 rdzeni takowanych 2,2GHz oraz 2GB pamięci RAM.

Pojemnosć baterii to 6700mAh, z przodu urządzenie posiada także głosniki stereofoniczne. Przy rozdzielczości ekranu 2,048 x 1,536 zagęszczenie pikseli na cal wynosi 326, czyli tyle co w ekranach Retina stosowanych w tabletach Apple. Obecnie będzie sprzedawana wersja z modułem WiFi, nie wiemy nic na temat wersji 3G, czy 4G.

Xioami Mi Pad

Na pewno jesteście bardzo ciekawi ile trzeba zapłacić za najnowszy tablet Xiaomi? W przeliczeniu na złotówki model 16GB kosztuje jakieś 750 zł, natomiast model 64GB około 850 zł.

W czerwcu odbędą się otwarte testy urządzenia na terenie Chin, nie wiadomo kiedy pierwszy tablet w historii Xiaomi zawita do Europy, czy innych krajów świata.

Jak Wam się podoba najnowszy dziecko Xioami? Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Źródło: mi.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz