Krzysiek Borek29.06.2014
Xperia Z2 – pierwsze wrażenia

Jakiś czas temu testowałem Sony Xperia Z1, byłem niezwykle zadowolony ze smartfona Sony, pomimo jego wyświetlacza (recenzja Z1 jest w tym miejscu). Tym razem Sony Mobile Polska udostępniło mi do testów obecnie najlepszego smartfona w portfolio Sony, czyli Xperię Z2.

Tak naprawdę Xperia Z2 wyglądem nie różni się od poprzednika, ale zmiany zaszły wewnątrz urządzenia. Z2 ma wyświetlacz IPS LCD, procesor Snapdragon 801 i 3GB pamięci RAM, do tego możemy nagrywać materiały wideo w rozdzielczości 4K, co mogłem sprawdzić.

Xperia nadal korzysta ze stylu wzornictwa „omnibalance”, Z2 jest cieńsza i lżejsza od poprzednika. Z obydwóch stron smartfona mamy odporne na zarysowania szkło, niestety mamy tutaj do czynienia z obudową unibody, więc baterii nie wymienimy samodzielnie,  gdyby zaszła, taka potrzeba.

XperiaZ2_onetech.pl

Dzięki wykorzystaniu metalowej ramki, smartfon rzeczywiście wygląda, tak jak powinien wyglądać topowy model producenta. Jak już wspominałem Xperia Z2, posiada wyświetlacz IPS, a nie TFT jak Z1, więc dzięki temu Sony rzeczywiście posłuchało konsumentów. Urządzenie nadal jest wodo i kurzo odporne.

Aparat robi przepiękne zdjęcia, nawet w nocy bez lampy błyskowej można zrobić naprawdę dobre zdjęcia, materiały wideo możemy nagrywać w 4K, ale 3,czy 4 minuty filmu zajmują 1GB. Przy tej rozdzielczości wideo ma jedynie 30 klatek na sekundę.

Są to moje pierwsze wrażenia zaledwie po kilku dniach użytkowania Z2. Więcej na temat flagowca Sony  już za 2 tygodnie. Gorąco zapraszam.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek