Krzysiek Borek11.02.2015
Xperia Z4 odwiedza GeekBench

W tym roku na targach Mobile World Congress w Barcelonie nie ujrzymy Xperii Z4. Po ostatnich doniesieniach, związanych z urządzeniem przyszedł czas na spotkanie z programem GeekBench, który mierzy wydajność urządzenia mobilnego, a wyniki są zaskakujące.

Test potwierdza wiele informacji, dotyczących Z4, mianowicie będzie ona miała Snapdragona 810 i Androida w wersji 5.0.2 Lollipop. Niestety program zauważył 3GB pamięci operacyjnej, a nie 4, jak wcześniej.

Snapdragon 810 posiada 8 – mio rdzeniowy procesor ze wsparciem dla technologii big.LITTLE. Znajdziemy w nim 4 rdzenie Cortex – A57 i kolejne 4 – y Cortex – A53. W procesorze zanotowano taktowanie na poziomie 1,55GHz, co w rezultacie odpowiada maksymalnemu taktowaniu A53, szybsza grupa kręci się wyżej, niż 2GHz.

GB

Niestety Geekbench sprawdza tylko i wyłącznie wydajność procesora, więc na ten moment nie wiemy nic o wyświetlaczu urządzenia. Choć wcześniej pojawiły się informacje o dwóch wariantach. Na szczęście dowiedzieliśmy się, czym przyjdzie wykonać nam zdjęcia. Z4 została wyposażona w aparat główny z 21MPx matrycą, prawdopodobnie jest to IMX230.

Obecnie Xperia Z4 przeszła certyfikację w FCC i jego oddziałach w Indonezji i Japonii. Pojawiło się już wiele informacji i zdjęć części urządzenia, co wskazuje na szybkie ukończenie prac nad Z4. Niestety Sony nie zaprezentuje smartfona na tegorocznych targach MWC W Barcelonie, prawdopodobnie zrobią to później na przygotowanej specjalnie na tę okazję konferencji prasowej.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek