Krzysiek Borek04.08.2015
Xperia Z5 i Z5 Compact w końcu doczekają się czytnika linii papilarnych

Sony Xperia Z4 nie okazała się oczekiwaną zmianą na lepsze względem modelu Z3, prawdopodobnie dlatego nie pojawiła się poza Krajem Kwitnącej Wiśni. Podejrzewam, że Sony spowodowało tym nie małe zamieszanie, choć nadszedł czas na spojrzenie w przyszłość, której rezultatem będą modele Z5 i Z5 Compact z… czytnikiem linii papilarnych.

Poniższe zdjęcie pojawiło się na koncie @vizileaks, możemy na nim zauważyć 3 urządzenia mobilne. iPhone 5S pozuje tylko, jako porównanie rozmiarów. Dwa pozostałe to prawdopodobnie nadchodzący flagowiec Sony i jego kompaktowy wariant.

sony-xperia-z5-compact

Zdjęcie nie zdradza zbyt wielu informacji na ich temat, choć można zauważyć, że przycisk zasilania/blokady nie jest już okrągły i został wydłużony względem oryginału. Zaraz pod nim nadal mamy do dyspozycji przycisk regulacji głośności i dedykowany spust migawki. Jak widać w tej kwestii wiele się nie zmieniło, oprócz przycisku zasilania, który prawdodpobnie jest wyposażony w czytnik linii papilarnych.

Ciężko powiedzieć, czy czytnik linii papilarnych znajduje się tam gdzie mi się wydaje. Choć mam wrażenie, że tak jest, wątpię, żeby był on wtopiony w wyświetlacz. Choć na wyświetlaczu modelu Compact widać, gdzie użytkownik ma trzymać palec w celu rejestracji odcisku palca. Niezależnie od tego, czy to jego jedyna funkcja, prócz tej znanej od lat.

Pozostał zaledwie miesiąc do rozpoczęcia tegorocznych targów IFA w Berlinie, choć konferencja Sony odbędzie się 2 – go września, parę dni przed ich rozpoczęciem. Ciężko powiedzieć, czy zobaczymy wtedy działające smartfony, czy Sony jedynie je zapowie.

Źródło: androidauthority.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek