Michał07.11.2017
Xtorm Lava 2 – ciekawy powerbank z panelem słonecznym

Kilka miesięcy temu dzięki uprzejmości Xtorm otrzymaliśmy do testów powerbank Lava 2 z panelem słonecznym. Dziś przyszedł czas, aby napisać Wam kilka słów na jego temat.

Xtorm Lava 2 to powerbank, który jak wspomniałem na początku oprócz opcji tradycyjnego ładowania kablem posiada panel słoneczny Sunpower® pozwalający na naładowanie go za pomocą promieni słonecznych i nie tylko.

Panele słoneczne Sunpower® zamontowane w Lava 2 są najbardziej wydajnymi panelami używanymi na rynku.

Panele pozwalają na naładowanie baterii nawet przy zachmurzonym niebie. Czy to działa? Powiem Wam, że tak. Jestem bardzo mile zaskoczony.

Ładowałem urządzenie już chyba z 10 razy za pomocą promieni słonecznych i za każdym razem odbywało się to bez najmniejszych problemów. Oczywiście metoda ładowania w ten sposób potrzebuje nieco więcej czasu niż za pomocą tradycyjnego kabla, ale bez problemu możemy jednocześnie ładować powerbank i nasz smartfon.

Ile zajmuje naładowanie Lava 2 za pomocą panelu słonecznego? Urządzenie jest w pełni naładowane w ciągu 10-12 godzin, czyli dokładnie po takim czasie jaki przewiduje producent.

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest zamontowany w urządzeniu specjalny chip APM, który zabezpiecza przed przeładowaniem i przegrzaniem baterii.

Wymiary powerbanka to: 9x15x2 cm, więc jak widzicie nie jest on jakoś bardzo wielki. Pojemność baterii lava 2 to 6000 mAh, co pozwala na spokojne naładowanie iPhone’a dwukrotnie. Powerbank posiada dwa wyjścia USB: 2,1A i 1A.

Posumowanie

Jeśli jesteście osobami, które dużo podróżują i nie zawsze mają dostęp do prądu, w celu naładowania powerbanka, to Lava 2 będzie dla Was idealnym rozwiązaniem.

Więcej na temat powerbanka znajdziecie na stronie producenta xtormc.eu. Polecamy.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz