Krzysiek Borek13.02.2015
Yezz dołącza do producentów modułów dla Project Ara

W ciągu ostatnich miesięcy mówi się coraz więcej o modularnym smartfonie Google, Project Ara. Nowy raport z CNET mówi o zaproszeniu Yezz do współpracy nad tworzeniem modułów dla urządzenia. Pierwsze z nich ujrzymy na tegorocznych targach MWC w Barcelonie.

Luis Sosa w wywiadzie dla CNET powiedział:

„(Google) zaproponowało nam współpracę, ponieważ Yezz rozrasta się nie tylko w Ameryce Łacińskiej, ale także Stanach Zjednoczonych i Europie. Jest w tym drugie dno, Yezz to produkty dla mas, a to główny cel Project Ara i Google. Wierzę, że modularny smartfon zmieni rynek urządzeń mobilnych tak jak zrobiły to aplikacje ze smartfonami”.

Sosa wspomniał o tym, że Google wyprodukowało już 100 prototypowych modułów w fabrykach w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Powstała strona internetowa Yezz, ale obecnie widnieje na niej odliczanie do tegorocznych targów Mobile World Congress w Barcelonie.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się pilotażowy program sprzedaży modularnego smartfonu w Portoryko. Zaraz po, nim pojawi się Spiral 3, który prawdopodobnie będzie ostateczną wersją urządzenia, która ukaże się w sprzedaży. Sprzedaż Spiral 2 będzie prosta, ponieważ wszystko będzie można kupić u jednego sprzedawcy, a nie wielu. Dodatkowo Google wyda aplikację odpowiedzialną za konfigurację modularnego sprzętu.

Źródło: androidauthority.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek