Krzysiek Borek26.07.2016
Za 2 lata iPhone dostanie skaner tęczówki oka?

Touch ID na nowo zdefiniowało odblokowywanie urządzeń mobilnych, ale wygląda na to, że Apple nie zamierza na tym poprzestać. Podobno 2 lata temu zaczęli pracę nad skanerem tęczówki oka, który za 2 lata powinien pojawić się w iPhonie.

Według informacji z DigiTimes Amerykanie szykują skaner dla modelu przeznaczonego na 2018 rok. Ponadto wygląda na to, że w nadchodzących miesiącach/latach czytniki zyskają na znaczeniu, czego dowodem może być nadchodzący Galaxy Note 7.

Samsung is expected to lead all vendors by releasing its new flagship smartphone supporting iris recognition technology in the second half of 2016, while Apple is likely to roll out new iPhone devices with iris sensors in 2018, the sources indicated.

Skanowanie tęczówki jest podobne do linii papilarnych, ponieważ obydwie części ciała człowieka są unikalne dla każdego z osobna, co w praktyce oznacza bezpieczniejsze odblokowanie naszego urządzenia mobilnego.

oko1

Warto nadmienić, że mogą wystąpić problemy w odczycie (słabe warunki oświetleniowe, spożywanie alkoholu lub rozszerzone źrenice). Podczas używania sprzętu w sprzyjających warunkach, użytkownik może go odblokować bez konieczności dotykania.

Wydaje mi się, że Apple nie poprzestanie na samym odblokowaniu iPhone’a i pójdzie krok dalej. Możliwe, że skaner będzie kompatybilny z Apple Pay i pobieraniem płatnych aplikacji/gier, ale tego dowiemy się za 2 lata.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek