Krzysiek Borek05.07.2017
Za bezprzewodowe ładowanie iPhone`a będziemy musieli dopłacić

Mój prywatny smartfon nie korzysta z bezprzewodowego ładowania, ale w jego wypadku wystarczy mi szybkie.

Bezprzewodowe mogłem sprawdzić przy okazji testów Galaxy S6 Edge i S7, nie było źle, ale w przypadku iPhone’a będziemy musieli kupić ładowarkę oddzielnie.

Wszystkie tegoroczne iPhone’y będą wspierać bezprzewodowe ładowanie (standard WPC), więc ich tylny panel będzie w całości wykonany ze szkła, a ramka z aluminium. Najgorsze jest to, że bezprzewodowej ładowarki nie znajdziemy w pudełku ze smartfonem i będziemy zmuszeni kupić ją osobno, jeżeli będziemy chcieli skorzystać z nowej funkcji.

Ponadto według ostatnich doniesień wiemy, że iPhone 8 nie otrzyma czytnika linii papilarnych, choć początkowo mówiono o czytniku zespolonym z wirtualnym przyciskiem początek umieszczonym pod wyświetlaczem. Wtedy nie wiedzieliśmy jeszcze o całkowitym porzuceniu Touch ID.

As the OLED iPhone will not support fingerprint recognition, we think it may have to rely on facial recognition to ensure security. As such, we believe Apple (US) will be very demanding as regards the quality of 3D sensing, thereby increasing the difficulties in hardware production and software design.

Zakup dedykowanej ładowarki do bezprzewodowego ładowania jestem w stanie przełknąć, ale 5W ładowarka z USB A z iPhone’em 8 to nieśmieszny żart, ponieważ sprzęt ma korzystać z szybkiego ładowania. W takiej sytuacji Apple powinno dołączyć do zestawu 10W ładowarkę z portem USB C.

Poza tym pan Kuo wierzy, że w smartfonach Apple pojawi się zintegrowana pamięć DRAM, która powinna zwiększyć szybkość działania o 15%, co sprawi, że AR będzie działać sprawniej.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek