Krzysiek Borek03.02.2016
ZAGG kupił Mophie

Zagg popularny dzięki wprowadzeniu na rynek folii ochronnych z serii InvisibleShield we wtorek ogłosił wykupienie Mophie, które kosztowało ich 100 mln $.

Obaj producenci doszli do szybkiego porozumienia, co pozwoliło na szybkie połączenie obu producentów w całość. Zagg musiał jedynie zapłacić 100 mln $, ale cena może ulec zmianie, jeżeli dochód od 1 kwietnia bieżącego roku do 31 marca 2017 roku przekroczy sumę wykupu.

This strategic combination of two industry innovators with complementary product, brand and distribution platforms will enable us to deliver increased value for our customers and shareholders.

We see numerous opportunities to drive revenue growth and increase profitability by leveraging the strengths of both organizations to strengthen product development, improve brand presence, and expand distribution.

Prawdopodobnie wraz z przejęciem Mophie, Zagg może liczyć na przejęcie ich biznesu w Chinach, dzięki temu bez wątpienia poszerzą linię produkcyjną i zwiększą swoją ekspansję. Mam wrażenie, że połączenie obydwu w całość przełoży się na lepsze wyniki finansowe i odpowiednie zapełnienie niszy, w której wydają produkty. Pierwszy z producentów specjalizuje się w wytwarzaniu akcesoriów ochronnych i peryferii takich jak bezprzewodowe klawiatury, podczas gdy Mophie znane jest ze sprzedaży przenośnych baterii i etui.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek