Michał07.02.2015
Zamówił na eBay MacBooka, a otrzymał…

Z zakupami online jak wiecie jest różnie. Czasami ludzie zamawiają na Allegro, czy eBay telefon, a przychodzi cegła. Raz zamawiają MacBooka, a dostają…

Kika dni temu w Wielkiej Brytanii 38 letni Paul Barrington zamówił na eBay MacBooka, a otrzymał… Mężczyzna otrzymał pudełko w którym niestety nie było komputera, a jego zdjęcie.

Mac

Jak mówi Paul laptop był mu potrzebny do prowadzenia działalności gospodarczej.

Umieszczam ten wpis jako ostrzeżenie. Jak widzicie trzeba być naprawdę ostrożnym i bardzo uważać na to co i od kogo się zamawia w sieci.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
 • krzysiekb92

  Biorąc pod uwagę rozmiar pudełka to sie nie dziwie

 • Andrzej

  Mam wrażenie, że w aukcji było małym druczkiem napisane, że chodzi o zdjęcie.

 • Damian_k

  To chodzi o trik ktory juz dawno temu był stosowany, i juz dawno było o tym mówione. Mianowicie sprzedawca pisze „mam na sprzedaż ZDJECIE macbooka Pro” itp. Dodaje jeszcze informacje „oryginalne pudełko” i mozna ciąć ludzi w ch**a ;)

  • Big

   Wtedy zgłasza się sprawę na policję i jeśli jest zasadne oni przyjmują zlecenie. Kiedy nadadzą nr sprawy po około 2 tygodniach wysyła się skan policyjnego potwierdzenia i opis sprawy do eBay lub Allegro. Oni rozpatrują sprawę / kontaktują się ze sprzedawcą i po około 4 tygodniach zwracają kasę do 20tys. zł. przelewem na konto kupującego. Pieniądze na to mają z ubezpieczalni/funduszu ochrony kupujących. Warunkiem jest przyjęcie sprawy przez policję i zapłata za towar przez PayU / PayPal.

   Jeśli policja nie przyjmie zlecenia sprawę oddaje się do sądu. Sąd na pewno poprze oszukanego kupującego. Przypomina mi się sprawa z Afryki, gdzie facet przekonał niepiśmiennego tubylca, żeby mu dał pieniądze a on je ukisi w słoiku i rozmnoży. Trudno uwierzyć w głupotę tubylca ale sąd i tak stanął po jego stronie a oszust, który6 nie rozmnożył pieniędzy musiał je oddać i trafił do więzienia.