Krzysiek Borek16.03.2016
Zamykanie apek z interfejsu wielozadaniowości przyspiesza rozładowywanie baterii w iPhone i iPad

Podejrzewam, że większość użytkowników iGadżetów wyłącza aplikacje z panelu wielozadaniowości, aby przedłużyć czas użytkowania sprzętu. Okazuje się, że ta metoda przyśpiesza rozładowywanie baterii, a nie na odwrót.

Według was, takie działania poprawiają działanie sprzętu i wydłużają jego użytkowanie. Jednak programista Hiroshi Lockheimer jest przekonany, że to bezcelowa operacja w niektórych przypadkach jej skutki są wręcz odwrotne.

twitter

David Pearce na Twitterze osobiście zapytał Lockheimera, jak wygląda sytuacja i, czy zamykanie aplikacji jest „bezużyteczne” i prowadzi do poważniejszych strat.

To naprawdę może wpływać na żywotność baterii pod jednym warunkiem: musisz zabić zadanie, a system zdecyduje, że odeśle Cię do niego z powrotem.

Większość aplikacji jest zamrażana w pamięci urządzenia i nie oddziałują one negatywnie na baterię, ale wyłączenie i usunięcie aplikacji z wielozadaniowości, a następne jej ponowne uruchomienie powoduje dodatkowe obciążenie procesora, które jest równoważne z drenażem baterii. Apple wskazuje, że zamknięcie aplikacji jest koniecznie jedynie w indywidualnych przypadkach, gdy program nie odpowiada lub w ogóle nie działa.

Zatem od dziś nie zamykajcie aplikacji znajdujących się w wielozadaniowości.

Źródło: twitter.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek