Krzysiek Borek16.09.2015
Zapomnijcie o zanurzaniu smartfonów z serii Xperia Z

Planujecie zakup jednego z niedawno zaprezentowanych przez Sony smartfonów z serii Xperia Z5? Ostatnio producent z kraju kwitnącej wiśni zmienił zapisy w polityce, dotyczącej wodoszczelności produktów. Według nich nie można już zanurzyć ich produktów, jeżeli to zrobicie to gwarancja na urządzenie przestanie obowiązywać.

Z mojego punktu widzenia wodoszczelność na przestrzeni lat była bez wątpienia główną kartą przetargową Japończyków podczas sprzedaży smartfonów z serii Xperia Z jak i tabletów. Z5 może poszczycić się najwyższą certyfikacją, jeżeli chodzi o wodo i pyłoszczelność (IP68). Oznacza to, że producent podczas weryfikacji, zanurzył sprzęt ze świeżej wodzie na głębokości 1,5 metra przez 30 minut.

Jednakże zapis na oficjalnej stronie producenta uległ zmianie: „ Certyfikacja waszego urządzenia została uzyskana podczas testów za zamkniętymi drzwiami, w laboratorium w trybie czuwania, więc nie powinniście używać urządzenia pod wodą.”

Innymi słowy, Sony nie gwarantuje, że sprzęt podczas pływania nie ulegnie uszkodzeniu, jak i wykonywanie nim zdjęć pod wodą. Sony tłumaczy to tym, że nie badało wielu, różnych sytuacji, w których użytkownik korzysta z ich sprzętu mobilnego. Tak czy owak, urządzenia mobilne z serii Z5 to nadal sprzęt z najwyższą certyfikacją, zapewniającą wodo i pyłoszczelność.

Źródło: techradar.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek