Krzysiek Borek03.11.2015
Zdalny Jailbreak dla iOS 9.1 i 9.2 beta dostępny

Na początku tej jesieni, agencja bezpieczeństwa Zerodium ogłosiła, że będzie w stanie wypłacić milion dolarów dla każdego hakera lub grupy, którzy będą w stanie wydać Jailbreak dla najnowszej wersji (i kompilacji) iOS.

Po wielu tygodniach prac dwie grupy utknęły w tym samym miejscu, wszystko z powodu płyt głównych w iUrządzeniach. Wraz z rozpoczęciem listopada okazało się, że jednej z grup udało się to osiągnąć.

W celu realizacji zadania zwycięska grupa miała więcej pracy niż Pangu ze swoim narzędziem dla Windows i OS X. Wszystko z powodu wykorzystania większej ilości exploitów, które pozwoliły na zdalne odblokowanie iOS za pomocą Safari, Google Chrome, a nawet wiadomości tekstowej.

Przygotowanie zdalnego Jailbreaka zajmuje więcej czasu niż narzędzie dla komputerów osobistych, wszystko z powodu odpowiedniego przygotowania kodu dla Safari i innych przeglądarek witryn internetowych.

Zerodium nie podało nazwisk ani nazwy grupy, której udało się wygrać. Jednakże to pierwszy zdalny Jailbreak od czasu wydania iOS 7, który na pewno byłby przydatny dla większości użytkowników iGadżetów.
Apple nie nagradza programistów za raporty o błędach w iOS, choć wiele firm technologicznych ma odpowiednie zasoby, które mogą zainteresować potencjalnych autorów. Poza tym milion dolarów to idealna inwestycja, ponieważ jedynie Zerodium ma prawa do korzystania z pracy programistów i podejrzewam, że niedługo Jailbreak zostanie sprzedany w odpowiednie ręce. W kuluarach mówi się, że zakupem zainteresowane jest FBI i CIA, które mają obecnie problemy z dostępem do iPhone‚a.

Źródło: bgr.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek