Krzysiek Borek01.06.2016
Zdjęcia korpusu MacBooka Pro potwierdzają wprowadzenie dotykowego panelu OLED i portów USB C

W tym roku wreszcie Apple zamierza wprowadzić sporo zmian do MacBooków Pro w porównaniu z obecnie sprzedawanymi egzemplarzami.

Najnowsze modele zyskają dotykowy panel OLED, zastępujący tradycyjne przyciski, co zdaje się potwierdzać jedno ze zdjęć udostępnionych w sieci.

Fotografie początkowo pojawiły się na portalu Cult of Mac i pokazują ramę klawiatury z usuniętymi przyciskami funkcyjnymi. Właśnie nad klawiaturą ma zostać umieszczony dotykowy panel i nie będzie zbyt duży. Na pewno skończy się przed nowym typem zawiasów.

screen-shot-2016-05-31-at-5-44-18-pm

Ponadto można zauważyć porty USB — C i standardowe gniazdo słuchawkowe, więc będą to jedyne porty zastosowane w nowym modelu Pro. Poza tym wygląda na to, że możemy się również pożegnać z ładowarką MagSafe, którą zastąpią porty USB — C i ładowarka z wymaganym kablem.

Raport z zeszłego tygodnia mówił, że nadchodzące modele będą lżejsze i cieńsze w porównaniu do obecnie dostępnych modeli. Obecnie ciężko stwierdzić ten fakt po spojrzeniu na udostępnione fotografie, choć z drugiej strony widać, że są nieznacznie cieńsze.

left_and_right

Łatwo dostrzec, że głośniki w obydwu wariantach rozmiarowych znajdują się po bokach klawiatury, a wcześniej tylko jeden model miał taką konfigurację głośników (15 – calowy), a 13 – calowy ma je nad tylną częścią klawiatury. Prawdopodobnie za zmianą stoi zastosowanie dotykowego panelu OLED.
Obecnie radzę podchodzić do informacji z dozą sceptycyzmu, ponieważ pochodzą od anonimowego źródła współpracującego z jednym z Chińskich partnerów Apple. Na szczęście możemy zobaczyć jak nadchodzący laptop z Cupertino może wyglądać.

Najnowszy model MacBooka Pro powinien pojawić się na półkach sklepowych w czwartym kwartale bieżącego roku.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek