Krzysiek Borek03.07.2015
Zdjęcia płyty głównej nadchodzącego iPhone’a 6S

W sieci pojawiły się kolejne zdjęcia, dotyczące iPhone‚a 6S, tym razem padło na płytę główną nadchodzącego smartfonu giganta z Cupertino.

Jak widzicie poniżej okazuje się, że jest ona nieco mniejsza od płyty głównej w iPhonie 6.
iphone-6s-motherboard

Dodatkowo pojawi się nowy chip NFC od NXP, obecnie Apple korzysta z chipu o oznaczeniu 65V10 w iPhone 6 i 6 Plus. Nowe modele otrzymają chip 66VP2. Na ten moment nie wiadomo, jak odbije się to na użytkowaniu względem poprzednika, ale będzie zawierać zintegrowane zabezpieczenie na chipie, obecnie są to dwie, oddzielne części.

Zdjęcia, która wyciekły do sieci pokazują, że na płycie głównej znajduje się mniej układów scalonych, niż dotychczas, co poprawi jej wydajność.

Jedna z skecji na płycie głównej zawiera 10 układów scalonych, teraz będą tylko 3 główne. Redukcja również pozwoli na lepsze zarządzanie zasilaniem i ogólną wydajność.

iPhone 6S zostanie wyposażony w kartę dźwiękową Cirrus, WiFi od Murata i wzmacniacze zasilacza od RMFD i wiele innych. Niestety, zdjęcia z wycieku są dowodem na pozostanie Apple przy 16GB wariancie pamięciowym kolejnej generacji iPhone‚a. Pamięć NAND w tym przypadku pochodzi od Toshiby. Prawdopodobnie ostateczne edycje zostaną wyposażone w 32GB pamięci.

iphone-6s-storage

Według mnie szkoda zachodu dla modeli z 16GB pamięci, a wy jak się na to zapatrujecie?

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek