Krzysiek Borek31.05.2016
Zenfone 3: nowe trio od ASUSa

Podczas wczorajszej konferencji prasowej w Taipei, ASUS wreszcie zaprezentował urządzenia mobilne z serii Zenfone 3.

Tym razem mamy do czynienia z trzema modelami, reprezentującymi różne podejścia i różniące się również ceną. Wszystko zaczyna się od Zenfone’a 3, kolejnym jest Deluxe, a ostatnim Ultra.

Wszystkie warianty Zenfone’a 2 z zeszłego roku wyglądają tak samo, ale w tym roku każdy się od siebie różni. Zenfone 3 ma tył pokryty szkłem, aluminiową ramę i linie antenowe z tworzywa sztucznego. Podczas gdy model Deluxe jest całkowicie wykonany z aluminium z „niewidzialnymi” liniami antenowymi, które idealnie współgrają ze wzornictwem tego modelu. Ultra również jest wykonany z aluminium, ale w jego przypadku rogi obudowy są okrągłe.

zf3-series-1

Dopiero ich wnętrze wskazuje na różne półki cenowe. ZF3 ma 64 – bitowy układ scalony Snapdragon 625, wspomagany 4GB pamięci operacyjnej, a Ultra wyposażono w Snapdragona 652 z taką samą ilością RAM-u. Pod względem wydajności najlepiej powinien wypaść model Deluxe, ponieważ zastosowano w nim Snapdragona 820 i aż 6GB pamięci operacyjnej.

Wszystkie modele mają wyświetlacze Full HD, różniące się jedynie przekątnymi, Zenfone 3 ma 5,5 – calowy ekran, Deluxe 5,7 – calowy, a Ultra prawie 7 – calowy (6,8 – cala). Wariant Ultra ma baterię o pojemności 4600mAh, a jego „bracia” tylko 3000mAh.

zf3-series-2

Tym razem skupiono się na jakości zdjęć i w podstawowym modelu zastosowano 16MPix aparat Sony z 4 osiową stabilizacją obrazu i elektroniczną. Nie zabrakło również hybrydowego autofocusu (detekcja fazy + laser) i dwutonowej diody doświetlającej. Deluxe i Ultra mają 23MPix aparat główny Sony IMX318, z tą samą stabilizacją i autofocusem.

zf3-ultra-2

Każdy z osobna ma również port USB — C i wsparcie dla szybkiego ładowania (Quick Charge 3.0). Nie zapomniano również o czytnikach linii papilarnych, umieszczonych z tyłu, ale model Ultra ma go pod wyświetlaczem.

Obecnie nie mamy informacji o dostępności, ale znamy każdego modelu. Podstawowy kosztuje 249$ (980 zł), Ultra 479$ (1890 zł), a Deluxe 499$ (1965 zł).

Źródło: androidcentral.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek