Krzysiek Borek27.05.2016
Zmiana motywów w iOS bez Jailbreak – instrukcja

Podejrzewam, że wielu użytkowników urządzeń mobilnych Apple wykonuje Jailbreak, aby zmienić wygląd interfejsu systemowego. Jednak do tej pory nie było to możliwe bez odblokowania oprogramowania układowego, na szczęście w sieci pojawiło się odpowiednie narzędzie do instalacji motywów.

Zanim zaczniecie płakać ze szczęścia pamiętajcie, że proces nie jest tak dokładny, jak w przypadku Winterboard. Zainstalujecie nowe ikony, które są skrótami do obecnie posiadanych na urządzeniu aplikacji. Kliknięcie w każdą z nich spowoduje uruchomienie wybranego programu lub gry.

W każdej chwili możecie usunąć wybrany motyw, więc nie zostajecie z nim na całe życie.

  1. Włączamy Safari i udajemy się na stronę iskin.tooliphone.net.
  2. Wyszukujemy interesujący nas motyw i klikamy na niego, aby przejść do szczegółowych informacji.
  3. Przewijając w dół, zauważycie, że dostępna jest tapeta dla ekranu głównego, blokady i ikony. Stuknięcie na dwie pierwsze sekcje umożliwi wam pobranie idealnie dobranych tapet dla motywu.
  4. Stukamy na ikony aplikacji.
  5. Wybieramy ikony, które mają zostać podmienione i co najciekawsze, możemy nawet zmienić ich nazwy.
  6. Po wybraniu wszystkich ikon musimy przewinąć stronę na sam dół i wybrać „Zainstaluj ikony.” Czekamy aż skończy się odliczanie.
  7. Potem musimy zainstalować odpowiedni profil, umożliwiający podmianę ikon. Wklepujemy nasz kod blokady (jeśli mamy ustawiony), a potem stukamy na Instaluj.
  8. W tym momencie motyw działa i możecie cieszyć się nowym wyglądem interfejsu. Pamiętajcie, że nie są one tak samo rozbudowane, jak te z Winterboard.

Poniżej możecie zobaczyć jak to wygląda „na żywo”.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek