Krzysiek Borek09.06.2016
Zmiana nazewnictwa OS X na macOS nieunikniona?

Od dłuższego czasu w sieci krążą plotki o zmianie nazwy systemu operacyjnego OS X na macOS. Ponadto wczoraj Apple udostępniło dokumenty zawierające wzmiankę o „nowym” systemie operacyjnym, co idealnie wpasuje się w dostępny obecnie iOS, tvOS i watchOS.

Zrzut ekranowy poniżej powinien być wystarczającym dowodem, choć mówi on również o zmianach, które mają zostać wprowadzone do App Store. Nie trudno zauważyć tam obecność macOS, zamiast OS X. Warto nadmienić, że w kwietniu bieżącego roku pojawiła się podobna wzmianka, ale wtedy „MacOS” był dopełniony o informacje o OS X.

17153-14371-160608-macOS-l

Pierwszy raz usłyszeliśmy o planach Apple w marcu, wtedy w narzędziu deweloperskim pojawiła się nowa nazwa systemu operacyjnego. Mam tylko nadzieję, że nazwa będzie podobna do tvOS i watchOS, powinna zaczynać się małą literą, a nie wielką.

Mam wrażenie, że wszystkiego dowiemy się na keynote otwierającym tegoroczne WWDC w przyszłym tygodniu. Nie ulega wątpliwości, że koncern z Cupertino zaprezentuje tam swoje najnowsze oprogramowanie, a nie sprzęt.

Aktualizacja: Apple prawdopodobnie się pomyliło i na stronie widnieje OS X, zamiast macOS.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Bart

    1. Niedziwie sie 10-siata wersja ich systemu zostala wydana – UWAGA – w 2001 (15 LAT TEMU!) a wystarczy spojzec jaka DEBILNA wersja jest teraz Firefox czy Chrome – widac Apple popadl w kompleksy

    2. Nazwa macOS rozwiaze ten problem (czyli brak X) – w dodatku latwiej go sie pisze niz Mac OS X.

    3. Mnie jeszcze bardziej ciekawi co Apple moze jeszcze wymyslec by zawiezic ten macOS z iOS (procz continuity itp.)

  • antichrist

    jakie ma znaczenie jego nazwa? ważne by był stabilny i nie mulił jak to czasem potrafi, chyba zmierza za windowsem…